SLAVEN BELUPO ZAUSTAVIO LOKOMOTIVU NA KOPRIVNIČKOM STADIONU

16.03.2015.


Farmaceuti su u prošlom prvenstvenom kolu potpuno nadigrali trećeplasiranu Lokomotivu, koja je uz četiri pogotka u svojoj mreži još dobro prošla na koprivničkom stadionu.

Nema dvojbe da je to bila najbolja igra Slavena Belupa otkako ga vodi trener Ante Čačić u kojoj su svi igrači bili maksimalno raspoloženi i pokazali, kako smo i najavili uoči utakmice, da će Koprivničanci biti tvrdi orah za svakog prvoligaša.

Od samog početka “Lokosi” su bili potisnuti na svoju polovicu gdje su se organizirano branili samo prvih pola sata kada ih je “načeo” nezaustavljivi Mirić, koji je svoju momčad doveo u vodstvo.

U drugom dijelu susreta farmaceuti su nastavili još boljom igrom te s još tri postignuta pogotka Lokomotivu potpuno izbacili s kolosijeka. Prvo je Ejupi povisio na 2:0, da bi Vugrinec s dva uzastopna pogotka “zapečatio” sudbinu njenog trenera Tomislava Ivkovića, koji je rekao:

Sve čestitke Slavenu, bio je bolji svih 90 minuta, igrao brzo, agresivno i raspoloženo, te bio znatno rastrčaniji od mojih igrača. Od samog početka se vidjelo da nam u Koprivnici neće biti lako i nije mi ugodno nakon ovako visokog poraza – istaknuo je Ivković.

Ante Čačić bio je posebno raspoložen i zadovoljan što su sva tri boda ostala kod kuće, koja su izuzetno vrijedna za nastavak prvenstva.

Čestitke našim igračima koji su postigli jednu od najvrednijih pobjeda, a posebno me veseli što su to učinili protiv momčadi iz vrha. Lokomotiva ima vrlo kvalitetan sastav, igra tehnički dotjerano i zato ovi bodovi imaju posebnu vrijednost. Uvjeren sam da ćemo s dobrim igrama nastaviti i u sljedećim susretima i našim navijačima prirediti još dosta zadovoljstva – kazao je između ostalog trener naše momčadi koji već razmišlja o gostovanju u Zadru, gdje ga očekuje suparnik koji se grčevito bori za prvoligaški opstanak. Utakmica u Zadru igra se u nedjelju (22. ožujka) u 17 sati.

Rezultati 25. kola MAXtv Prve lige: Zagreb – Split 1:2, Hajduk – Dinamo 1:1, Slaven Belupo – Lokomotiva 4:0, Istra 1961 – Osijek 1:0, Rijeka – Zadar 4:0.

U sljedećem kolu sastaju se: Osijek – Rijeka, Dinamo – Istra 1961, Split – Lokomotiva, Zagreb – Hajduk, Zadar – Slaven Belupo.