SLAVEN BELUPO ZATRAŽIO ISTRAGU O NAVODNOM SLUČAJU NAMJEŠTANJA NA MALTI

30.07.2008.


Sportski direktor Slavena Belupa Rajko Magić uputio je službeni dopis Hrvatskom nogometnom savezu u povodu vijesti o navodnom namještanju utakmice na Malti.
'Tijekom nedjelje 27. srpnja 2008. godine kroz medije je proširena vijest o namještanju rezultata naše utakmice u prvom pretkolu Kupa UEFA, koju smo odigrali 17. srpnja 2008. godine sa FC Marsaxlokkom sa Malte. Prva informacija o pokušaju namještanja utakmice potekla je od predsjednika Malteške nogometne federacije gosp. Mifsuda a mediji su tu priču proširili upravo na našu utakmicu i naš klub. S obzirom da se ime našeg kluba našlo u središtu te optužbe, molimo vas da nam pomognete u obrani od takvih neosnovanih sumnji. NK Slaven Belupo sedam godina igra europske utakmice Intertoto kupa i Kupa Uefe bez ikakve pritužbe ili incidenta i ne želimo da na imenu našeg kluba ostane bilo kakva mrlja. Stoga vas molimo da najhitnije, u suradnji s nadležnim tijelima Uefe ili u kontaktu s Malteškim nogometnim savezom inzistirate na detaljnoj istrazi i utvrđivanju prave istine o tim optužbama, jer je to jedini način rehabilitacije, kako našeg kluba, tako i hrvatskog nogometa. Spremni smo svima koji će sudjelovati u takvoj istrazi pomoći svim dostupnim informacijama.'
Za NK Slaven Belupo:
Rajko Magić, sportski direktor