SLAVEN BELUPO – ZAGREB 2:1 (1:0)

19.04.2015.


MAXtv Prva liga – 29. kolo

SLAVEN BELUPO: Picak, Purić, Fuštar, Grgić, Delić, Gregurina, Crepulja, Brlek, Mišić (od 90. Edson), Ejupi (od 76. Mihaljević), Mirić (od 86. Paracki).
Trener: Ante Čačić.
ZAGREB:Livaković, Jurendić, Kolinger, Krovinović, Štiglec (od 79. Šulc), Konopek (od 27. Hubičić), Muić,Krovinović,Stepčić, L. Medić, G. Boban.
Trener: Željko Kopić.
Strijelci: 1:0 – Mirić (18), 1:1 – Jurendić (59 – 11 m), 2:1 – Mirić (83).
Sudac: I. Križarić (Čakovec). Pomoćnici: B. Križarić (Čakovec) i G. Loparac (Sladojevci). Četvrti: B. Marić (Daruvar). Delegat: I. Šutalo (Osijek).
Žuti kartoni:Brlek, Purić (Slaven Belupo), Krovinović, G. Boban (Zagreb).
Crveni kartoni:
Gradski stadion.
Gledatelja:1.800.
Izvješće:
Slaven Belupo nastavlja s odličnim igrama i osvajanjem bodova na svom stadionu. U 29. prvenstvenom kolu “pao” je i Zagreb kojeg je naš klub sada pretekao na ljestvici i zauzima šesto mjesto s istim bojem bodova kao i petoplasirani Split.
Koprivničanci su još jednom pokazali veliku borbenost i zasluženo osvojili sva tri boda, te mirnije mogu nastaviti prvoligašku utrku.
Od samog početka domaćini su diktirali igru, imali veći posjed lopte i bili opasniji od gostiju koji su se opredijelili na protunapada, ali bez uspjeha.
Već u 6. minuti na ubačaja Mirića Brlek je glavom loptu poslao kraj gola, da bi Delić nekoliko minuta kasnije loptom pronašao Ejupija koji se spetljao pred vratima Livakovića i dobra prigoda otišla je u nepovrat.
Igrala se 18. minuta kada su gledatelji ustali sa svojim sjedala i pljeskom pozdravili vodstvo Slavena Belupa!
Ejupi je odlično pronašao Mirića koji je pretrčao obranu Zagreba i loptu poslao u njegovu mrežu za – 1:0.
Farmaceuti su bili u vrlo izglednim prigodama u 22., 28. i 39. minuti, ali udarci Mišića, Brleka i Delića nisu htjeli u mrežu Livakovića.
U nastavku susreta Slaven Belupo i dalje ima više od igre no gosti izjednačuju rezultat. Nakon jednog napada L. Medić je u kaznenom prostoru naše momčadi prvo igrao rukom, sudac to nije vidio ili nije htio vidjeti, da bi ga srušio Fuštar i glavni arbitar pokazao je na jedanaesterac. Siguran realizator bio je Jurendić za 1:1.
Naša momčad nastoji doći do pobjedničkog pogotka i to uspijeva u 83. minuti kada je Mirić probio lijevu stranu obrane gostiju, snažno pucao, lopta je okrznula Kolingera i na veliko veselje koprivničkih navijača završila u mreži Zagreba za konačnih i zasluženih – 2:1.
U sljedećem kolu Slaven Belupo je opet domaćin, a u goste mu dolazi Hajduk. Utakmica se igra u nedjelju (26. travnja) od 17 sati.