SLAVEN BELUPO – VORSKLA 3:3

30.06.2013.


SLAVENBELUPO: Rodić, Geng, Kokalović (od 70. Fuštar), Bagarić (od 70. Pranjić), Filipović, Gregurina, Matoš (od 70. Melnjak), Glavica (od 80. Sminderovac), Rak (od 75. Arap), Delić (od 70. Posinković), Roskam (od 60. Haračić).

Trener: Ivan Katalinić.

VORSKLA: Nepohodov, Perduta, Dallku, Kurilov, Sapaj, Markovski, Dedečko, Gromov, Januzi, Silijuk, Miščenko (drugo poluvrijeme: Saponara, Siljuk, Matvejev, Česnakov, Tkačuk, Lagos, Rebenok, Krivošejenko, Batulha, Budnik, Baranik).

Trener: Vasilj Sačko.

Strijelci: 1:0 – Glavica (26), 2:0 – Filipović (29), 2:1 – Miščenko (36), 3:1 – Delić (39), 3:2 – Budnik (69), 3:3 Budnik (83-11 m).

Sudac: Jure Kovač (Slovenija).

Izvješće:
Na igralištu u Rogatecu Slaven Belupo je odigrao posljednju prijateljsku utakmicu na pripremama u Sloveniji s ukrajinskim prvoligašem Vorsklom Poltavom neodlučeno – 3:3.
Koprivničanci su došli u vodstvo u 26. minuti kada je Matoš uposlio Glavicu koji je s ruba kaznenog prostora svladao vratara Ukrajinaca za 1:0.
Svega tri minute kasnije Matoš je iz slobodnog udarca kratko dodao loptu do Filipovića koji lijevom nogom pogađa za 2:0.
Miščenko je nekoliko minuta kasnije kraj nespretne Slavenove obrane smanjio na 2:1, da bih treći gol za našu momčad postigao Delić koji je ukrao loptu suparničkoj obrani, krenuo sam prema njenom vrataru i vrlo prisebno “zatresao” mrežu – 3:1.
U nastavku susreta ukrajinski je prvoligaš nakon dosta izmjena u našoj momčadi uspio izjednačiti rezultat pogocima Budnika, koji je za konačnih 3:3 pogodio iz jedanaesterca nakon što je lopta u ruku pogodila Fuštara.
Slaven Belupo će u nedjelju imati slobodan dana, a od ponedjeljka poslijepodne nastavlja s pripremama na koprivničkom stadionu.