Slaven Belupo upisao poraz od Dinama

28.10.2018.


Nogometaši Slaven Belupa su pred nešto manje od 2000 ljudi u 12. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige upisali  poraz od zagrebačkog Dinama. U utakmici igranoj na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš rezultat je bio 0:2.

Prvi je zaprijetio Slaven u 14. minuti kada je udarac Međimorca glavom obranio gostujući vratar Zagorac. Tri minute kasnije vidjeli smo i više nego sumnjivu situaciju u gostujućem kaznenom prostoru. Bongongui je okrenuo dvojicu svojih čuvara koji ga ruše, ali sudac Bebek ostaje nijem. Pokušao je Mendy glavom u 24. minuti, ali nije bio precizan. Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Drugi dio odlično je otvorila naša momčad. U 51. minuti Delić je bio neprecizan iskosa s lijeve strane, a tri minute kasnije Slaven je propustio najbolju priliku do tada. Odlično je Bongongui povukao kontru i pronašao Gordanu koji vrlo dobro puca, ali njegov udarac odlazi tik pokraj lijeve vratnice gola Dinama. U 62. minuti zaprijetio je Dinamo preko Budimira čiji udarac nije bio precizan. Osam minuta kasnije, u 70. minuti, isti igrač je bio precizan. S pet metara udaljenosti postigao je pogodak glavom za 0:1.  U 80. minuti Olmo je pogodio stativu. Iako su Slavenaši do kraja utakmice ‘bacili sve karte u napad’ do izjednačenja nisu stigli. Dinamo je iskoristio jednu kontru i preko Kadziora povisio na 0:2.

Iduću utakmicu naši nogometaši igrat će već u srijedu kada, s početkom u 14 sati, gostuju u Slavonskom Brodu kod Marsonije. Susret će se igrati u sklopu 1/8 finala Hrvatskog kupa.

NK Slaven Belupo – GNK Dinamo 0:2 (0:0)

Slaven Belupo: Marković – Musa,  Međimorec, Šarlija – Bogojević, Puclin, Bačelić Grgić, Bongongui (od 79′ Doležal), Delić – Gordana – Mendy (od 79′ Jelić). Trener: Tomislav Ivković

Dinamo: Zaograc – Moharrami, Perić, Theophile, Musa – Moro (od 79′ Gojak), Ademi, Kadzior, Šitum (od 60. Oršić) – Budimir, Petković (od 60. Olmo).  Trener: Nenad Bjelica.

Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Tomislav Petrović (Valpovo), Miro Grgić (Osijek), Marin Vidulin (Kanfanar)

Delegat: Jure Zečević (Knin)

Žuti kartoni: Gordana 11′, Bogojević 69′, Puclin 75′ (Slaven Belupo); Olmo 75′ (Dinamo)

Crveni kartoni: – (Slaven Belupo); – (Dinamo)

Strijelci: 0:1 Budimir 70′, Kadzior 89′