SLAVEN BELUPO UGOSTIO PREDSJEDNIKE ŽUPANIJSKIH KLUBOVA NA DRUŽENJU U PLAVOM SALONU

04.02.2015.


Uoči početka proljetnog dijela hrvatskog prvenstva, NK Slaven Belupo organizirao je u srijedu u kasnim popodnevnim satima druženje s predsjednicima županijskih nogometnih klubova. U Plavom salonu Gradskog stadiona okupili su se članovi Upravnog odbora Slavena Belupa na čelu s predsjednikom Hrvojem Kolarićem, igrači i stručni stožer prve momčadi te zaslužni članovi kluba koji su razgovarali o aktualnim nogometnim temama, ali i o bogatoj prošlosti koprivničkog prvoligaša.

Nazočnima se kratkim govorom obratio predsjednik našega kluba Hrvoje Kolarić.

Teško je, osobito danas, pronaći ijednu društvenu djelatnost koja u tako kratkom roku može ujediniti mnoge. Nogomet je zasigurno jedna od njih, koja ima tu snagu. Snagu zajedništva. A ono nam danas treba više no ikada. Niti jedan uspjeh ne dolazi sam od sebe, niti jedan sportaš vrhunskim ne postaje preko noći. Ne postoji formula uspjeha. Postoji samo ustrajan rad i mnogo odricanja. To ponajbolje znaju naši igrači, treneri, članovi stručnog stožera. Svi se oni do vrha penju polako i mukotrpno. Na tom ih putu bodre i potiču oni koji su desetljećima ustrajno i predano radili na afirmaciji klupskih vrijednosti i promociji sporta. Hvala vam na tome. Jer da nije bilo vas, danas ne bi bilo ni nas. I upravo zbog njih koji su u trajni zalog ostavili vrijednosti koje danas živimo moramo i mi moći dijeliti svoje vrijeme, svoje emocije i svoj zanos sa drugima. Dijeliti uvijek znači obogaćivati svoj svijet drugim iskustvima i emocijama. U želji da naša druženja postanu tradicionalnima, da naše zajedništvo i međusobna potpora postanu temeljna vrijednost življenja sporta, pozivam vas da nazdravimo ravnoteži mladosti i iskustva, da nazdravimo sportu! Živjeli! – rekao je predsjednik Kolarić.

Događaj su prokomentirali i gosti. Josip Friščić, predsjednik Nogometnog saveza Koprivničko-križevačke županije, pozdravio je ovakvu inicijativu.

Prošlo je tridesetak godina otkako smo radili, da tako kažem, nogometnu piramidu, najprije općine Koprivnica, a kasnije i županije, i kad je Slaven imenovan za nositelja. Unutar Saveza Slaven je uvijek imao i ima mjesto vodećega kluba, na vrhu te piramide, i zasigurno da je dobro da se suradnja između županijskih klubova i Slavena nastavi. U pojedinim sredinama gdje takve suradnje nema, prvoligaški klub ne predstavlja nositelja nego jednu odiozu takve sredine. U ovoj županiji to nije tako, to pozdravljamo, a s druge strane mi u Savezu vidimo koliki je zapravo doprinos Slavena koji se ne ističe svakodnevno. Naša Prva županijska liga spada među najuređenije, a velika zasluga je upravo onih koji rade u Slavenu, jer su većina igrača koji igraju u županijskim ekipama prošli su Slavenovu školu. Da Slaven nema ovaj plasman, da nije naš prvoligaš, toga ne bi bilo. Unatrag dvije godine Slaven i naš Savez imaju posebnu ulogu, jer prvoligaše nemaju ni Virovitica ni Bjelovar, a nažalost ni Varaždin ni Čakovec. Prema tome, Slaven je predstavnik područja cijele sjeverozapadne Hrvatske s preko 320 nogometnih klubova. Vjerujem da je plan kluba, grada i saveza da se ovdje napravi i kamp i još više poradi na mladim igračima i na davanju šanse mladima s ovoga područja – rekao je Josip Friščić.

Vesna Želježnjak, gradonačelnica Koprivnice i članica Uprave Slavena Belupa, je istaknula:

Ovakva druženja sigurno su uvijek dobrodošla. Treba se podsjetiti gdje je Slaven bio prije, gdje je sada, a uvijek imamo zaslužne ljude koje treba okupiti, koji su prije stvarali ovaj klub. Druženja su uvijek potrebna, ne samo u sportu, nego i u svakodnevnom životu. Vjerujem da su ljudi danas ponosni na ono što Slaven jest.

Ispred brojnih predstavnika klubova s područja Koprivničko-križevačke županije, svoje je dojmove iznio Branko Slatina, predsjednik Sloge iz Koprivničkog Ivanca .

Ovo druženje je za pohvalu. Možda je trebalo biti i ranije, ali nikad nije kasno. Ovo bi trebalo biti tradicionalno, štošta imaju ovi ljudi reći o nogometu u ovoj regiji, i nadam se da su to dvosmjerne ulice, odnosno da će Slaven Belupo pomagati nama kao nižerazrednim klubovima, ali i mi Slavenu na bilo koji način. Baš smo mi prije par mjeseci naša dva dobra igrača predali Slavenu, riječ je o braći Harači, nadam se da će ih znati ‘izbrusiti’ i da će postati dobri igrači. Što se tiče kontakata i odnosa sa Slavenom, zasad su primjereni i dobro surađujemo. Nadam se da će ovakvi susreti biti tradicionalni, jer su se na jednom mjestu okupili mnogi dobri sportski djelatnici, ljudi koji su za nogomet u ovoj regiji dali jako puno, nogometaši, treneri, stručni ljudi, pa čak i ljudi koji su u vrhu HNS-a – zaključio je Branko Slatina.

Igrači prve momčadi Slavena Belupa i trener Ante Čačić kazali su kako su spremni za prvu utakmicu u proljetnom dijelu natjecanja, koju će naša momčad nakon zamjene domaćinstva odigrati u nedjelju sa Zagrebom na stadionu u Kranjčevićevoj.