Slaven Belupo u subotu u Splitu protiv Hajduka

16.03.2023.


Slaven Belupo će u sklopu 26. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige gostovati na Poljudu kod Hajduka. Utakmica će se igrati u subotu s početkom u 18:10, a bit će to treći međusobni susret ovih dviju momčadi u aktualnoj sezoni. U prvom, igranom na Poljudu, Hajduk je slavio s uvjerljivih 5:1, a jedini pogodak za našu momčad postigao je Hoxha. U Koprivnici je bilo 2:2. Nakon što su gosti vodili s dva gola razlike, Hoxha i Krstanović su tresli mrežu za svakome po bod.

Hajduk je trenutno drugoplasirana momčad lige s 47 osvojenih bodova, 14 više od Slaven Belupa koji je sedmi. Splićani su u prethodna tri kola upisali dva poraza, protiv Dinama i Lokomotive, te pobjedu protiv Osijeka, dok je naša momčad slavila protiv Rijeke, remizirala s Goricom i izgubila od Lokomotive. U tom razdoblju oba su protivnika izborila polufinale Kupa. Hajduk je bio bolji od Osijeka u Osijeku, a Slaven Belupo od Rudeša u Koprivnici.

Glavni sudac utakmice bit će Dario Bel, a njegovi pomoćnici Goran Pataki, Kristijan Novosel i Mato Erceg. VAR sudac bit će Mario Zebec, a AVAR Bojan Zobenica.