Slaven Belupo u subotu protiv Rijeke na Rujevici

21.02.2023.


Nogometaši Slaven Belupa ove će subote u sklopu 23. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige gostovati na Rujevici kod Rijeke. Utakmica će se igrati s početkom u 18:10, a bit će to treći međusobni dvoboj ovih dviju momčadi u aktualnoj sezoni. U prethodna dva slavio je Slaven Belupo. U Rijeci pogotkom Crnca s 0:1, a u Koprivnici golovima Hoxhe i Krstanovića s 2:1. Pogodak za Rijeku postigao je Vučkić.

Slaven je trenutno petoplasirana momčad prvenstva s 29 osvojenih bodova, dok je Rijeka šesta s bodom manje. Domaćin je u proljetnom dijelu sezone upisao četiri pobjede i jedan remi, dok je naša momčad tri puta remizirala i dva puta izgubila.

Trener Zoran Zekić neće moći računati na Marinu, Martinagu i Soldu. Sva trojica su uoči prošlog kola i utakmice sa Šibenikom imala dva žuta kartona i baš su sva trojica zaradila i treći koji ih je eliminirao iz subotnjeg dvoboja s Rijekom.

Glavni sudac utakmice, baš kao i protiv Šibenika, bit će Igor Pajač. Njegovi pomoćnici bit će Bojan Zobenica, Anto Marić i Goran Pečarić. VAR sudac bit će Mario Zebec, dok će Ivan Starčević biti AVAR.