Slaven Belupo u subotu domaćin Rijeci, kapetan Mateas Delić igra 300. utakmicu u našem dresu

22.05.2019.


Nogometaši Slaven Belupa ove će subote u posljednjem, 36. kolu Hrvatski Telekom Prve lige biti domaćin drugoplasiranoj momčadi prvenstva Rijeci. Bit će to četvrti međusobni susret ovih dviju momčadi ove sezone. U Koprivnici smo gledali remi rezultatom 1:1 kada je pogodak za Slaven Belupo postigao Bačelić Grgić, dok je na Rujevici jednom slavila Rijeka s 2:0, a jednom je odigrana utakmica bez golova. Naša momčad u susret ulazi u vrlo dobroj formi, u posljednjih je pet susreta ostvarila tri pobjede.

Delegirani su i suci subotnje utakmice. Dalibor Mlakar bit će glavni sudac, dok će mu pomoćnici biti Igor Krmar i Krunoslav Ambrinac. Sva trojica dolaze iz Zagreba. Četvrti sudac bit će Tomislav Bionda iz Zaprešića, delegat Robert Balen iz Zagreba, dok će kontrolor utakmice biti Miroslav Vitković iz Velike Gorice.

Utakmica između Slaven Belupa i Rijeke bit će posebna i zbog tristotog nastupa kapetana Mateasa Delića u dresu našeg kluba. Delić je u ‘svojim nogama’ skupio 255 prvenstvenih utakmica, 33 nastupa u Kupu te 11 nastupa u Europskim natjecanjima, pritom postigavši 40 pogodaka. Tristo utakmica u dresu najdražeg kluba zaslužuje svaku pohvalu i, već sada, status legende kluba.

Dragi navijači, dođite i podržite svoj klub u posljednjem ovosezonskom susretu i, naravno, zaplješćite velikom jubileju našeg kapetana! Utakmica će se igrati u subotu s početkom u 20 sati, a blagajne i ulazni na stadion otvorit će se dva sata ranije.