Slaven Belupo u Šibeniku poražen nakon šest kola

24.04.2021.


Nogometaši Slaven Belupa u 31. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige upisali prvi poraz nakon šest prvenstvenih utakmica. Šibenik je na svom terenu slavio rezultatom 2:0.

Trener Tomislav Stipić u odnosu na remi s Hajdukom u Koprivnici u prošlom kolu napravio je jednu promjenu u početnom sastavu. Umjesto Boseca, na mjestu desnog beka od prve je minute krenuo Bruno Bogojević.

Prvu priliku na današnjem susretu imala je naša momčad. Odličan udarac Bačelić Grgića s 20-ak metara još je boljom reakcijom u korner odbio Rogić. Šibenik je poveo u osmoj minuti. Nakon jednog lošeg udarca najbolje se pred golom snašao Jurić i zabio za 1:0. U 14. minuti Šibenik je poveo s 2:0. Ćurić je snažno i precizno pogodio iz daljine za povećanje vodstva. Deset minuta kasnije opasan pokušaj Jurića obranio je fantastičnom reakcijom Filipović. Odgovorio je Krstanović s druge strane, no njegov udarac glavom otišao je iznad gola. U 31. minuti Bačelić Grgić idealno je uposlio Knolla koji pogađa stativu s 10-ak metara. Domaćin je imao još jednu veliku priliku do kraja prvog poluvremena, ali je Filipović još jednom spasio naša vrata.

U nastavku susreta prvi je zaprijetio Bogojević s naše strane, a odgovorio je Schindelfeld s druge. Rezultat se nije promijenio. Pokušavala je naša momčad napasti gol Šibenika, ali nije uspjevala opasnije zaprijetiti do 85. minute kada je udarac Julardžije iz daljine obranio Rogić. Na kraju je domaćin zasluženo osvojio sva tri boda.

24. travnja 2021. – 31. kolo HT Prve lige
Šibenik, Šubićevac

NK Šibenik – NK Slaven Belupo 2:0 (2:0)

NK ŠIBENIK: Rogić – Pajić, Schildenfeld, Bilić, Kvesić – Alimi, Ćurić (od 78. Laća) – S. Sahiti (od 49. Torres), Bulat, E. Sahiti (od 85. Todorovski) – Jurić (od 78. Alvaro). Trener: Sergi Escobar.

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Božić, Paracki, Prce (od 46. van Bruggen) – Bogojević, Lulić, Bačelić Grgić (od 46. Mlinar), Glavčić (od 58. Julardžija), Goda – Krstanović (od 66. Delić), Knoll (od 75. Iličić). Trener: Tomislav Stipić.

Suci: Duje Strukan (Split), Alen Jakšić (Solin), Vice Vidović (Solin), Jakov Titlić (Potravlje)

VAR: Mario Zebec (Cestica), AVAR: Borut Križarić (Čakovec)

Delegat: Tihomir Čačić (Marčana)

Kontrolor: Tomislav Šetka (Đakovo)

Strijelci: 1:0 Jurić 8′, 2:0 Ćurić 13′

Žuti karton: Batatelo 21′ (Šibenik); Prce 11′, Krstanović 59′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Šibenik); (Slaven Belupo)