Slaven Belupo u prijateljskoj utakmici svladao Hrvatski Dragovoljac u Zagrebu

03.04.2019.


Nogometaši Slaven Belupa danas su u Zagrebu odigrali prijateljsku utakmicu protiv Hrvatskog Dragovoljca i slavili rezultatom 2:1. Trener Ivica Sertić na teren je poslao igrače koji su imali manju minutažu u posljednjim prvenstvenim dvobojima, a nije mogao računati na ozlijeđenog Zirduma koji je još uvijek u fazi oporavka.

Sva tri gola na utakmici vidjeli smo u prvom dijelu. Iharoš je našu momčad doveo u vodstvo u 12. minuti. Mendy je lijepo prošao po lijevoj strani i dao povratnu loptu koja se nakon jedne gužve odbila do Iharoša koji ju je pospremio u mrežu domaćeg vratara. Osam minuta kasnije za 2:0 zabio je glavom Dolček na asistenciju Plantaka. Do kraja poluvremena domaćin je preko Havojića uspio smanjiti rezultat na 2:1. Kasnije se pokazalo da je bivši igrač Slaven Belupa postavio i konačan rezultat. U nastavku susreta vidjeli smo još nekoliko prilika od kojih je najbolja bila ona Mladena, ali su mreže ostale mirovati.

Prijateljska utakmica

Zagreb, Siget: NK Hrvatski Dragovoljac – NK Slaven Belupo 1:2

H. Dragovoljaca: Marić – Majstorović, Žugaj, Gregov, Gorupec – Srbljinović, Havojić – Malenica, Majić, Babin, Burić. Još su igrali: Šubarić, Čerdić, Matijašević, Poldrugač, Tominac, Mrčela, Pejić, Pranjić, Matošević, Vodopija. Trener: Krešimir Sunara.

Slaven Belupo: Marković – Iharoš, Martinaga, Vrljičak, Goda – Plantak, Jajalo – Dolček, Mladen, Bongongui – Mendy. Još su igrali: Kurtanjek, Lisjak, Brković, Mlinarić i Liklin. Trener: Ivica Sertić.

Sudac: Marko Rašić (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Iharoš 12′, 0:2 Dolček 20′, 1:2 Havojić  30′