Slaven Belupo u nedjelju kod Hajduka, Bogojević: Ako želimo do bodova na Poljudu moramo biti hrabri i agresivni

23.11.2018.


Nogometaši Slaven Belupa ove će nedjelje gostovati kod Hajduka u Splitu u sklopu 15. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Bit će to drugi međusobni susret ovih dviju momčadi ove sezone. Prvi je u Koprivnici završio rezultatom 1:1, a loptu u mrežu Splićana poslao je Delić u 17. minuti susreta. Hajduk je izjednačio preko Jaira u 33. minuti, a veliku priliku za 2:1 promašio je Bruno Bogojević kojem je vratar Posavec obranio udarac iz neposredne blizine.

– Odigrali smo odlično prvo poluvrijeme i solidno drugo protiv Hajduka u Koprivnici i prava je šteta što nismo osvojili sva tri boda. Žao mi je što nisam realizirao tu šansu kod rezultata 1:1, ali ta utakmica je davno iza nas i ne treba se opterećivati s njom. Maksimalno smo koncentrirani za nedjelju i utakmicu u Splitu – rekao je Bogojević.

Naša momčad nedjeljnu utakmicu dočekat će kao sedmoplasirana na prvenstvenoj tablici s 13 osvojenih bodova, tri manje od Hajduka.

– Gostovanje u Splitu uvijek je teško i zahtjevno. Hajduk je protiv svakog na svom terenu favorit bez obzira na, za njihove standrade, slabiju sezonu koju trenutno igraju. Respektiramo ih, ali ih se ne bojimo. Ako želimo doći do bodova moramo biti hrabri i agresivni, a s obzirom na to kako smo trenirali u posljednja dva tjedna vjerujem da smo spremni odigrati upravo takvih 90 minuta. Neće biti lako, to je sigurno, ali u Split idemo s ambicijom osvajanja bodova – objasnio je Bogojević.

Unatoč promjenama u stručnom stožeru, atmosfera u momčadi je pozitivna i dobra.

– Iza nas je rezultatska kriza koja se uvijek mora osjetiti. Svi smo svjesni da možemo i moramo puno bolje i vjerujem da ćemo to pokazati u završnici prvog dijela prvenstva. Na treninzima smo radili maksimalno, atmosfera je dobra i nadam se da će se to vidjeti i u nedjelju u Splitu. Prvi dojam o radu s trenerima Ivicom Sertićem i Vedranom Purićem i njihov cijelim stožerom je i više nego pozitivan. Od prvog dana kada su nas preuzeli počeli su nam objašnjavati svoje ideje koje smo uvježbavali u ovih dva tjedna i svi zajedno se veselimo gostovanju u Splitu – zaključio je mladi hrvatski reprezentativac.