SLAVEN BELUPO U DRAMATIČNOJ ZAVRŠNICI IZBORI PLASMAN U ČETVRTFINALE HRVATSKOG KUPA

31.10.2013.


Farmaceuti su očekivano izborili plasman u četvrtfinale Hrvatskog kupa pobijedivši na svom stadionu drugoligaša Lučko – 5:4.
Uspjelo im je to u dramatičnoj završnici u kojoj su nakon vodstva 4:1 dozvolili da im gosti poravnaju rezultat, da bi minutu prije kraja susret odlučio mladi reprezentativac Dario Čanađija pobjedničkim pogotkom s kojim je osigurao prolaz svojoj momčadi.
Sretan sam što sam riješio susret u kojem smo bili bolji i zasluženo prošli dalje. Šteta što smo “prosipali” sigurno vodstvo, ali najvažnije da smo na kraju ipak došli do pobjedničkog rezultata – kratko je rekao nakon utakmice Dario Čanađija.
U koprivničkom sastavu uz strijelca pobjedničkog pogotka istaknuo se Mateas Delić koji je bio neuhvatljiv za gostujuću obranu i na kojem je učinjen prekršaj za jedanaesterac kojeg je realizirao Bagarić. Usto, Delić je asistirao kod drugog i trećeg pogotka Filipa Ozobića koji se također istaknuo u ovoj utakmici i pokazao, da će biti itekako važan igrač naše momčadi u nadolazećim susretima.
U ostalim utakmicama 1/8 finala kupa postignuti su sljedeći rezultati: Vinogradar – Hajduk 1:3, Zagora – Dinamo 0:5, Novigrad – Inter 0:2, Cibalia – Zadar 0:2, Zagreb – Istra 3:4, Podravina – Rijeka 1:3, Međimurje – Osijek 0:2.
Ždrijeb četvrtfinala Hrvatskog kupa održat će se 5. studenoga, a utakmice će se igrati 27. studenoga i 4. prosinca, osim Dinama i Rijeke koje će zbog europskih nastupa biti pomaknute za tjedan dana.