Slaven Belupo svladao Rudeš golovima Jelića i Nowaka

28.03.2019.


Nogometaši Slaven Belupa svladali su Rudeš u 26. kolu Hrvatski Telekom Prve lige i tako stigli do važna tri boda. Na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš rezultat je bio 2:1, a strijelci za našu momčad bili su Jelić u 17. i Nowak u 37. minuti.

Trener Ivica Sertić u današnjoj utakmici nije mogao računati na ozlijeđene Stipu Bačelić Grgića i Matka Zirduma. U momčad se vratio oporavljeni Čanađija, a od prve minute Sertić je na teren poslao dva napadača: Krstanovića i Jelića.

Baš je Jelić prvi zaprijetio na utakmici. Vidović mu je u 6. minuti spustio loptu na otprilike 16 metara po sredini gola, no udarac napadača Slaven Belupa odsjeda na vratnici. Minutu kasnije opet je pokušao isti igrač, ali mu je udarac glavom obranio vratar Banić. U 14. minuti Krstanović je odlično proigrao Jelića koji je krenuo sam prema golu Rudeša. Gostujući kapetan Vuco s dvije je ruke srušio devetku Slavena i zaradio crveni karton. Iz tog slobodnog udarca Karamarko je pogodio gredu. Puno bolja je naša momčad bila na startu susreta i to je iskoristila u 17. minuti. Delić je izvrsno centrirao, a Jelić još bolje pospremio loptu u mrežu za 1:0.

Imala je naša momčad u iduće dvije minute još dvije vrlo dobre prilike preko Krstanovića i Karamarka, ali se rezultat nije mijenjao. Gosti su izjednačili iz svoje prve prilike. Za 1:1 precizan je bio Lisakovič. Naši nogometaši krenuli su odmah po novo vodstvo. Kružili su oko gola Rudeša sve do 37. minute kada je Puclin odlično centrirao, a Nowak pospremio glavom loptu u gol za 2:1. Bio je to i rezultat nakon prvih 45 minuta.

Prvu priliku u nastavku susreta imao je Karamarko u 50. minuti. Njegov udarac iskosa s desne strane obranio je vratar Banić. Sedam minuta kasnije udarac Krstanovića s vrha šesnaesterca otišao je tik pokraj vratnice. Dominirala je naša momčad tijekom cijelog drugog poluvremena. Gosti su se branili s igračem manje, a Slavenaši su tražili put do trećeg gola. U 75. minuti Nowak je ponovno prijetio glavom, ali ovog puta je uspješniji bio gostujući vratar. Veliku priliku imao je Menalo u 75. minuti kada je izašao jedan na jedan s Banićem, no umjesto udarca odlučio se za dodavanje koje su presjekli Rudešovi igrači i otklonili prijetnju. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te je Slaven Belupo stigao do važna tri boda.

Iduću će utakmicu naša momčad igrati u utorak na gostovanju kod Rijeke. Utakmica će se na Rujevici igrati s početkom u 19 sati.

28. ožujka 2019. – 26. kolo Hrvatski telekom Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek Apaš

NK Slaven Belupo – NK Rudeš 2:1 (2:1)

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Karamarko, Nowak, Šarlija, Delić(od 73. Goda) – Čanađija, Vidović – Puclin, Jelić (od 72′ Lima), Krstanović, Menalo. Trener: Ivica Sertić.

NK RUDEŠ: Banić – Barić, Vuco, Smoljo, Rožman – Halilović, Joao Erick (od 66. Pasariček) – Štrkalj, Juranović, Kovačević (od 46′ Barić) – Lisakovič (od 77. Mrkonjič). Trener: Vladimir Balagović.

Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Mario Pepur (Split), Alen Jakšić (Solin)

Četvrti sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić)

Delegat: Krunoslav Moslavac (Virovitica)

Kontrolor: Danijel Trampus (Osijek)

Strijelci: 1:0 Jelić 17′, 2:0 Lisakovič 28′, 2:1 Nowak 37′

Žuti karton: Puclin 49′, Menalo 71′, Šarlija 91′ (Slaven Belupo); Da Silva 11′, Halilović 71′, Štrkalj 93′ (Rudeš)

Crveni karton: – (Slaven Belupo); Vuco 14′ (Rudeš)