Slaven Belupo svladao Kurilovec i plasirao se u 1/8 finala Kupa

25.09.2018.


Nogometaši Slaven Belupa danas su u Kurilovcu igrali utakmicu 1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa. Po izrazito teškom terenu i jakom vjetru naši nogometaši su slavili rezultatom 0:2, a pogotke su postigli Nowak i Bongongui.

Već u 4. minuti Delić je odlično pucao, a domaći vratar krajnjim naporom obranio svoja vrata. Pokušavali su na početku utakmice i Bogojević i Bongongui, ali se rezultat nije mijenjao. U 22. minuti naša momčad je imala veliku priliku, ali Gordana nije realizirao jedanaesterac. Domaćin je zaprijetio u 29. minuti, ali Čurek nije gađao precizno. Tri minute kasnije Nowak je pucao iz okreta, no udarac je otišao iznad grede. Veliku nadmoć na terenu Slaven nije uspio kapitalizirati u prvih 45 minuta.

Već u prvoj minuti nastavka naša momčad je povela. Gordana je centrirao, a najbolje se za 0:1 snašao Nowak koji je zakucao loptu u mrežu s 10-ak metara. Desetak minuta kasnije veliku priliku promašio je Bongongui koji se nakon odlične asistencije Bogojevića našao u situaciji jedan na jedan s domaćim vratarem. Ono što mu tada nije pošlo za nogom pošlo mu je u 58. minuti. Odlično je Delić prošao po lijevoj strani i centrirao, a ofenzivac Slavena je s 15 metara iz voleja poslao loptu u mrežu za 0:2. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, iako je Jelić nekoliko puta opasno prijetio. Tako su se naši nogometaši plasirali u 1/8 finala Kupa.

Kurilovec, 25. rujna 2018.

1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa: NK Kurilovec – NK Slaven Belupo 0:2 (0:0)

KURILOVEC: Jelavić – Krpečanec, Rajić, Čunčić, Čurek – Humeljak, Matoš, Muhar, Kelava (od 67. Povoljnjak) , Marelja (od 62. Mandura) – Brajko (od 81. Roginić). Trener: Perica Vidak.

SLAVEN BELUPO: Filipović – Međimorec, Nowak, Šarlija – Bogojević, Vidović, Bačelić Grgić (od 46. Jelić) – Bongongui (od 79. Dolček), Gordana – Lima (od 56. Aparicio). Trener: Tomislav Ivković.

Strijelci: 0:1 Nowak 46′, 0:2 Bongongui 58′

Žuti karton: Čunčić 22′, Čurek 29′(Kurilovec); Bačelić Grgić 26′ (Slaven Belupo)