Slaven Belupo svladao Istru 1961 golovima Vidovića, Mendyja i Bačelić Grgića

06.10.2018.


Nogometaši Slaven Belupa u desetom su kolu Hrvatski Telekom Prve lige upisali pobjedu. Na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš pred 1000 gledatelja svladali su Istru 1961 rezultatom 3:1, a pogotke za našu momčad postigli su Vidović u prvom poluvremenu te Mendy i Bačelić Grgić u drugom.

Trener Tomislav Ivković, u odnosu na utakmicu protiv Rijeke prošlog tjedna koja je završila rezultatom 0:0, napravio je tek jednu promjenu u prvih 11. Umjesto kartoniranog Vinka Međimoreca od prve minute na teren je istrčao Marko Karamarko. Odlučno su naši nogometaši ušli u utakmicu i iskoristili to već u 9. minuti. Bogojević je odličnom prizemnom loptom pronašao Vidovića koji je s 8 metara čvrstim udarcem matirao vratara Istre za 1:0. Samo pet minuta kasnije Jelić je odlično pronašao Bogojevića koji iskosa s desne strane, s tek 5,6 metara, pogađa golmana Čondrića.

U 21. minuti vidjeli smo prelijepu akciju Slavena. Kombinirali su na desnoj strani Bongongui i Bogojević koji svojem čuvaru gura kroz noge i pronalazi Gordanu na desetak metara od gola Istre. Nažalost, udarac Izraelca otišao je tik iznad grede. Opasna je naša momčad bila po desnoj strani. Bongongui je centrirao u 30. minuti, a ponovno Gordana nije bio precizan iz vrlo dobre situacije. Zaslužili su nogometaši Slaven Belupa aplauz nakon prvih 45 minuta.

U nastavku susreta Slaven je na 2:0 povisio u 66. minuti. Mendy je iskoristio situaciju jedan na jedan s golmanom Istre i matirao ga za povećanje vodstva. Valja pohvaliti odličnu asistenciju Puclina. Istra je smanjila u 75. minuti, a strijelac je bio Perić-Komšić na asistenciju Sanea. Mogali su naši nogometaši povećati vodstvo u 82. minuti, ali je Bačelić Grgić bio prekratak da bi stigao asistenciju Mendyja. Za Istru je pokušao Segado u 85. minuti, no njegov udarac završio je iznad grede. U 90. minuti pobjedu je potvrdio Stipe Bačelić Grgić pogotkom iskosa s desne strane. Lijepo je ofenzivac Slavena naciljao drugi kut vratara Čondrića. Tako su Slavenaši stigli do vrijedna tri boda protiv Istre 1961.

Naši nogometaši idućeg vikenda nemaju prvenstvene obaveze s obzirom na to da je reprezentativna stanka. A prva iduća utakmica u Hrvatski Telekom Prvoj ligi bit će za dva tjedna kada na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš gostuje Gorica.

Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek Apaš– 06.10.2018. 10. kolo Hrvatski Telekom Prve lige

NK Slaven Belupo – NK Istra 1961 3:1 (1:0)

Slaven Belupo: Marković – Karamarko, Nowak Šarlija – Bogojević, Vidović, Puclin, Delić – Bongongui (od 90. Lima), Gordana (od 65. Bačelić Grgić) – Jelić (od 60. Mendy). Trener: Tomislav Ivković

Istra 1961: Ćondrić – Grujević, Rufati, Bosančić, Rubić (od 84. Traore) – Ivančić (od 70. Perić Komšić), Segado, Regan – Sane, Mierez, Rodriguez. Trener: Curro Torres.

Suci: Dario Bel (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Kristijan Novosel (Valpovo), Ivan Matić (Osijek)

Delegat: Ivor Grba (Strmec)

Žuti kartoni: Bogojević 45′, Gordana 65′ (Slaven Belupo); Segado 41′, Mierez 65′ (Istra)

Crveni kartoni:  (Slaven Belupo); – (Istra)

Strijelci: 1:0 Vidović 8′, 2:0 Mendy 66′, 2:1 Perić Komšić 75′, 3:1 Bačelić Grgić 90′