Slaven Belupo svladao Goricu u gostima i izborio polufinale Kupa

04.12.2019.

Nogometaši Slaven Belupa izborili su polufinale Hrvatskog nogometnog kupa. Na teškom gostovanju u Gorici golovima Mikulića i Krstanović slavili su rezultatom 1:2 i tako ostvarili veliki uspjeh.

Trener Tomislav Stipić u odnosu na pobjedu protiv Intera napravio je tek jednu zamjenu u startnoj postavi. Umjesto Nowaka, od prve je minute na mjestu obrambenog igrača zaigrao Božić.

Naša je momčad povela u 11. minuti. Odlično je centrirao Glavčić iz kornera i pogodio Mikulića koji glavom snažno zakucava loptu u mrežu za 0:1. Domaćin je pokušao izjednačiti preko Lovrića koji je opasno pucao iz slobodnog udarca, ali je Filipović vrhunskom reakcijom spasio svoj gol.

Domaćin je do kraja poluvremena držao loptu u svojim nogama, no obrana Slaven Belupa na čelu sa sigurnim Filipovićem otklonila je sve opasnosti.

Gorica je na 1:1 izjednačila u 57. minuti kada je precizan bio Ndiaye u situaciji jedan na jedan s našim golmanom. U 75. minuti naša je momčad došla u novo vodstvo. Savršeno je Goda uposlio Krstanovića koji ne propušta priliku i zabija za 1:2. Do kraja utakmice obje ekipe imale su nekoliko izglednih situacija, ali se rezultat nije mijenjao te je Slaven Belupo izborio polufinale!