Slaven Belupo svladao Croatiju

11.01.2023.


Nogometaši Slaven Belupa danas su u Blatu, u Bosni i Hercegovini, odigrali prvu od dvije prijateljske utakmice koje će odigrati u samo 24 sata. Momčad Zorana Zekića odmjerila je snage s hrvatskim drugoligašem, Croatijom iz Zmijavaca, i slavila rezultatom 2:0.

Po izrazito teškom terenu i jakom vjetru vidjeli smo po pogodak u svakom poluvremenu. U 31. minuti najbolje se u gužvi pred golom momčadi iz Zmijavaca snašao Manaj i zatresao mrežu za 1:0. Iako je Slaven prijetio još nekoliko puta u prvih 45 minuta, rezultat se nije mijenjao.

U nastavku susreta konačnih 2:0 je postavio Mihalić u 72. minuti. Žuljević je snažno pucao iskosa s lijeve strane, golman Croatije odbio loptu, a veznjak Slaven Belupa spremno reagirao i precizno pogodio gol.

Novu prijateljsku utakmicu naša će momčad igrati već sutra. Na povratku u Koprivnicu gostujemo u Dugopolju povodom 70. rođendana istoimenog domaćina. Susret će se igrati s početkom u 13:30.

Prijateljska utakmica, 11.1.2023.

Blato, BIH

Slaven Belupo – Croatia 2:0 (1:0)

SLAVEN BELUPO: Marković (od 46. Vuković) – Hlevnjak, Christopoulos (od 46. Turanjanin), Boras, Tepšić, Riđan – Kocijan, Mihalić, Ljubić (od 46. Krušelj) – Manaj, Herceg (od 60. Žuljević).

CROATIA: Gudelj, Bekavac, Šalinović, Brkić, Šuto, Šabić, Petrak, Bačelić Grgić, Marković, Filip Majić, Todorić. Drugo poluvrijeme: Gudelj, Čulina, Šimunić, Tipurić, Jerković, Jović, Gilić Kuko, Musa, Llanos.