Slaven Belupo sutra u Šibeniku, Stipić: “Moramo protivnike stavljati pod veći pritisak”

26.11.2020.


Nogometaši Slaven Belupa u 13. će kolu Hrvatski Telekom Prve lige gotovati na Šubićevcu kod Šibenika. Utakmica će se igrati sutra od 18 sati bez prisustva publike. Trener Tomislav Stipić i njegova momčad izvukli su pouke iz utakmice s Hajdukom u proslom kolu.

– Utakmica s Hajdukom jako je teška za objasniti. Toliko se toga dogodilo. Od ozljeda, dobrog držanja mojih igrača taktičkog plana gdje nismo dozvolili Hajduku da se razmaše i rasplamsa, šokantnog gola u nadoknadi, autogola… Jednostavno, utakmica u kojoj nam se dogodilo negativnih stvari za pet utakmica. Naučili smo da moramo podići količinu šuteva i centaršuteva prema protivničkom golu te napadačkih akcija kako bi protivnika stavljali pod veći pritisak.

Naša momčad i stručni stožer u potpunosti su posvećeni sutrašnjoj utakmici sa Šibenikom.

– Želimo imati lijepi Advent i uživati u Božiću i Novoj Godini, a ako to želimo onda moramo ponovno početi osvajati bodove. Prva prilika nam je već u Šibeniku, a odmah iza toga i u Gorici. Moramo popraviti određene segmente igre da bi bili bolji, pogotovo našu realizaciju.