Slaven Belupo sutra protiv Šibenika, Stipić: “Moramo pokazati zrelost i kvalitetu!”

10.09.2020.


Nogometaši Slaven Belupa sutra će, nakon dvotjedne reprezentativne stanke, u sklopu 4. kola Hrvatski Telekom Prve lige snage obračunati sa Šibenikom. Utakmica će se igrati s početkom u 20:00 na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš bez prisustva gledatelja. Najavio ju je trener naše momčadi Tomislav Stipić.

– Reprezentativna stanka je uvijek dobrodošla ako se u nju uđe s pozitivnim rezultatom što smo mi i napravili nakon gostovanja u Splitu kod Hajduka. Iskoristili smo ju za dvije prijateljske utakmice u kojima nam je bilo bitno da gotovo svaki igrač dobije 90 minuta igre. Momčad smo za te utakmice popunili igračima iz Škole nogometa što nam je važno jer u svakom trenutku želimo imati ‘oko sokolovo’ nad našim talentima. S obzirom na to da smo slavili u obje utakmice bez primljenog gola, stanku smo iskoristili na najbolji mogući način.

Veseli činjenica da u momčadi nema ozlijeđenih igrača.

– Stanje u momčadi je zadovoljavajuće. Sretni smo što nemamo ozljeda i tu moram pohvaliti medicinsku službu i moj stručni stožer koji detaljno paze na svakodnevna opterećenja i omogućuju nam da punim plućima idemo u svaku iduću utakmicu. Također, veseli me pozitivan stav u našoj momčadi. Radujemo se utakmici sa Šibenikom i želimo ostvariti pozitivan rezultat.

Šibenčani u prva tri kola nisu osvojili bodove, iako su u svim utakmicama prikazali dobru igru.

– Sve tri utakmice izgubili su samo s jednim golom razlike. To je momčad koja je navikla u zadnjih godinu dana stalno pobjeđivati i zato je i ušla u najviši rang hrvatskog nogometa. Imaju tri, četiri igrača s iskustvom igranja u Prvoj ligi, a njima su pridodali mlade, rastrčane i ambiciozne mladiće koji koriste prvenstvene utakmice kao platformu za dokazivanje. Šibenik ima srčanost, a mi moramo pokazati zrelost i kvalitetu kako bismo ostvarili rezultat.

Cilj u sutrašnjoj utakmici bit će pobjeda.

– Recept je zapravo jako jednostavan. Moramo pokazati zrelost i prenijeti našu kvalitetu na teren. Kao klub krasi nas identitet HNL-a i moji igrači zajedno imaju već tisuće utakmica u njemu i to se mora vidjeti sutra. Igramo kod kuće, na papiru smo favoriti, ali to moramo pokazati na terenu. Moramo biti koncentrirani na zadatak i ne previše misliti o rezultatu. On će biti samo sažetak onoga što prikažemo u 90 minuta.