Slaven Belupo startao s pripremama za proljetni dio sezone, nekoliko promjena u igračkom kadru

08.01.2020.


Nogometaši Slaven Belupa jutros su startali s pripremama za proljetni dio aktualnog prvenstva. Trener Tomislav Stipić i njegov stručni stožer okupili su svoje igrače na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš gdje će trenirati do prvenstvenog dvoboja s Dinamom. Podsjetimo, sklopu priprema, Slavenaši će odigrati četiri prijateljske utakmice. Prvu će 18. siječnja igrati u mađarskom Zalaegerszegu protiv ZTE-a, trenutno jedanaestoplasirane momčadi tamošnjeg prvenstva. Tri dana kasnije snage će odmjeriti u Čatežu s liderom slovenskog prvenstva Olimpijom, a posljednje dvije utakmice odigrat će u Koprivnici. Aluminij, trećeplasirana momčad Slovenije, gostovat će na našem stadionu 25. siječnja od 14:30, a dan kasnije, s početkom u 18 sati, Slaven Belupo će igrati protiv mađarskog Gyora, petoplasirane momčadi Druge lige.

Došlo je i do nekoliko promjena u igračkom kadru. David Šugić, Marko Martinaga i David Puclin više nisu nogometaši Slaven Belupa, dok su Marko Iharoš i Marko Karamarko dobili dozvolu kluba da si pronađu nove angažmane. Pripremama prve momčadi priključit će se i nekoliko mladih igrača iz Škole nogometa. Na popisu trenera Tomislava Stipića svoje su mjesto pronašli Romano Lisjak, Dorian Jakupak i Luka Liklin.

Nogometašima Slaven Belupa, nakon jutarnjeg, uvodnog treninga, slijedi i popodnevni, a do prve prijateljske utakmice sa ZTE-om odradit će 15 treninga.

PRIPREME – PROLJETNI DIO SEZONE 2019./2020.

Vratari:

 1. Ivan Filipović
 2. Antonijo Ježina
 3. Karlo Slukić

Obrambeni igrači:

 1. Matko Zirdum
 2. Vinko Međimorec
 3. Krystian Nowak
 4. Tomislav Božić
 5. Bruno Goda
 6. Miloš Radivojević
 7. Božo Mikulić
 8. Bruno Bogojević
 9. Filip Hlevnjak
 10. Romano Lisjak
 11. Ante Vrljičak
 12. Dorian Jakupak

Vezni igrači:

 1. Stipe Bačelić-Grgić
 2. Nemanja Glavčić
 3. Goran Paracki
 4. Ivan Jajalo
 5. Karlo Lulić
 6. Arijan Brković
 7. Robin Kamber
 8. Luka Liklin

Napadači:

 1. Franck Etoundi
 2. Festim Alidema
 3. Mateas Delić
 4. Mateus Lima
 5. Ivan Krstanović