Slaven Belupo slavio protiv Marsonije i izborio 1/4 finala Kupa

31.10.2018.


Nogometaši Slaven Belupa danas su u Slavonskom Brodu igrali utakmicu 1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa. Naša momčad je protiv Marsonije upisala pobjedu rezultatom 0:1, a jedini pogodak na utakmici postigao je Bogojević.

U prvom poluvremenu Slaven je dominirao i imao posjed u svojim nogama, ali nije uspio doći do pogotka. Pokušavali su Šarlija, Gordana i Bongongui, ali nisu bili precizni. I domaćin je dva puta opasno zaprijetio, ali je njihove udarce jednom zaustavila vratnica, a jednom izvrsnom reakcijom vratar Filipović.

Naša momčad povela je u 60. minuti. Lijepo je Doležal ‘podvalio’ loptu Bogojeviću koji preciznim udarcem s 12 metara pogađa desni donji kut domaćeg vratara. Desetak minuta kasnije vidjeli smo sličnu akciju u kojoj je Bačelić Grgić pronašao Bogojevića, ali je ovog puta bio uspješniji domaći vratar. U 80. minuti isti igrač su zamijenili uloge. Bogojević je asistirao Bačelić Grgiću, no veznjak Slavena je poslao loptu s desetak metara tik pored vratnice.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te je naša momčad izborila 1/4 finala Hrvatakog nogometnog kupa.

Slavonski Brod, 21. Listopad 2018.

1/8 finala Hrvatskog nogometnog kupa: NK Marsonia – NK Slaven Belupo 0:1 (0:0)

Suci: Ivan Župan (Bjelovar), Dejan Berger (Osijek), Tomislav Keglević (Našice), Andrej Burilo (Osijek)

MARSONIA: Radelić – Šimac (od 85. Stopić), Balentović, Čanić, Sivirić (od 66. Begić) – Prodanović, Bundavica, Baričević – Gudelj, Mišić (od 46. Rosandić), Erić. Trener: Domagoj Kosić.

SLAVEN BELUPO: Filipović – Musa, Međimorec, Šarlija – Karamarko, Puclin (od 58. Aparicio), Bačelić Grgić, Bongongui (od 55. Bogojević), Doležal – Gordana (od 70. Delić) – Jelić. Trener: Tomislav Ivković.

Strijelci: 0:1 Bogojević 60′

Žuti karton: Bundavica 34′, Balentović 90′ (Marsonia); (Slaven Belupo)