Slaven Belupo slavio protiv BSK-a i izborio 1/4 finala Kupa

30.10.2019.


Nogometaši Slaven Belupa golovima Bogojevića i Glavčića svladali su rezultatom 0:2 BSK u Bijelom Brdu i tako izborili 1/4 finala Hrvatskog nogometnog Kupa. Tijekom svih 90 minuta Slavenaši su dominirali i stvorili veliki broj izrazitih šansi.

Prvi dio susreta u potpunosti je pripao našoj momčad, a pravo je čudo kako se na poluvrijeme otišlo bez golova. U prvih 15 minuta udarci Parackog i Glavčića nisu bili precizni, dok je odličan pokušaj Bačelić Grgića vrhunskom reakcijom obranio golman BSK-a. U 36. minuti Glavčić je snažno odapeo s 20-ak metara, ali se još jednom iskazao domaći vratar. Do kraja prvih 45 minuta još je jednu veliku priliku imala naša momčad, ali Goda nije bio precizan iz neposredne blizine.

Na startu drugog poluvremena dobar pokušaj Ejupija završio je pokraj vratnice. Zaprijetili su igrači BSK-a nedugo nakon toga, ali je Ježina odlično reagirao. U 60. minuti naša je momčad napokon povela. Centrirao je Glavčić iz kornera, Ejupi prenio loptu na drugu stativu, a Bogojević ju zakucao za 0:1. Redale su se prilike ispred gola domaćina, a onda je Glavčić u 79. minuti eurogolom stavio ‘točku na i’. Prelijepim udarcem iz daljine u drugi kut zabio je za 0:2.

Tako je naša momčad izborila 1/4 finala Kupa.

Bijelo Brdo 20. Listopad 2018.

1/8 finala Hrvatskog nogometnog kupa: NK BSK – NK Slaven Belupo 0:2 (0:0)

BSK: Ilinčić – Gvozdenović, Dalić, Mitrović, Jelić – Kovačić, Mory – Blatančić (od 66. Popović), Muženjak, Mihaljević – Dabro. Trener: Aleksandar Borojević.

SLAVEN BELUPO: Ježina – Božić, Paracki, Mikulić (od 7. Goda)- Bogojević (od 85. Lulić), Glavčić, Bačelić Grgić, Puclin, Radivojević – Lima, Ejupi (od 85. Mladen). Trener: Tomislav Stipić.

Strijelci: 0:1 Bogojević 60′, 0:2 Glavčić 79′

Žuti karton: Mihaljević 17′, Mory 32′, Kovačić 48′ (BSK); (Slaven Belupo) Božić 30′

Crveni karton: –

Suci: Dario Kulušić (Šibenik), Alen Jakšić (Solin), Vice Vidović (Split), Josip Lučić (Vinkovci)