SLAVEN BELUPO – SIBIR 2:4

27.01.2013.


SLAVEN BELUPO: Rodić – Barić, Pranjić, Maras, Geng – Čanađija, Herent – Glavica, Rak, Delić – Jelavić (još su igrali): Pelin, Vugrinec, Novinić, Maretić, Šaban, Senić, Pilipović, Takač, Tucaković, Brlek, Marković.

TRENER: Roy Ferenčina.

SIBIR: Trunin, Hodirev, Grudksev, Polovotenko, Klimov, Zinoviev, Skorohodov, Makurenko, Brkljača, Medvedev, Ševčenko (još su igrali):
Huikin, Dudilev, Zuprudskih, Špičić, Believ.

TRENER: Sergej Nikolajevič.

STRIJELCI: 1:0 Čanađija (34), 1:1 Medvedev (43), 1:2 Believ (75), 1:3 Špičić (80), 1:4 Zuprudski (89), 2:4 Šaban (90).

Sudac: Elvis Asgarov (Rusija).

Slaven Belupo je danas umjesto otkazane utakmice u subotu s rumunjskim Petrolulu na pripremama u Turskoj odigrao prijateljski susret s ruskim drugoligašem Sibirom iz Novosibirska, te izgubio 2:4.
Zbog ozljeda su izostali Kokalović, Grgić, Bubnjić i Purić dakle kompletna obrana, a našu momčad u vodstvo je doveo Čanađija pogotkom u 34. minuti kada je prošao nekoliko obrambenih igrača Sibira.
Rusi su izjednačili dvije minute prije kraja prvog dijela nakon što je jedan njihov igrač prvo igrao rukom, a kod postizanja pogotka strijelac Medvedev je napravio očiti prekršaj na Herentu, što je ruski sudac Asgarov namjerno previdio.
U prvih 45. minuta Slaven Belupo je djelovao znatno bolje, imao više loptu u nogama i više povoljnih prigoda.
Nakon što je trener Ferenčina u drugom poluvremenu napravio niz izmjena Sibirci su postigli tri pogotka i to u završnici susreta, te poveli 1:4. Najbolju prigodu za farmaceute nije iskoristio Novinić koji je u 77. minuti pogodio vratnicu.
Konačni rezultat 2:4 postavio je Šaban u posljednjoj minuti igre.
Sudac Asgarov iz Rusije zaista nas je oštetio na ovoj utakmici. Izjednačujući pogodak Sibir je postigao nakon očitog prekršaja strijelca Medvedeva, dok je kod trećeg ruskog gola Asgarov previdio čisto zaleđe. U ponedjeljak ćemo igrati sa Simurqom, drugoplasiranom momčadi azerbajdžanskog prvenstva u 15 sati. Bit će to naša treća prijateljska provjera na pripremama u Antalyji – rekao je tehnički direktor Slavena Belupa Robert Kerovec.