SLAVEN BELUPO – SHANDONG LUNENG 2:0

04.02.2010.


SLAVEN BELUPO: Pelin, Purić, Poldrugač, Rogulj (od 71. Sabol), Čaval (od 78. Ledinski), Šafarić (od 68. Gregurina), Papa (od 46. Nynkeu), Posavec (od 46. Jakšinić), Delić (od 17. Jurić), Vojnović, Tepurić (od 46. Poredski)

Trener: Zlatko Dalić

SHANDONG LUNENG: Lelei, Liu, Hajbin (od 57. Lu Zao), Cui Peng (od 60. Van Chen), Weng Yorapo, Carlos (od 57. Radanović), Yuan (od 60. Li Wei), Antor (od 46. Đokić), Lu Zheng, Jijo, Li

Trener: Zlatko Ivanković

Sudac: Mahmedi. Pomoćnici: Tuskhan i Dalyu (svi Turska)

Strijelci: 1:0 – Poldrugač (17), 2:0 – Šafarić (42)

Izvješće:

U drugoj prijateljskoj provjeri na pripremama u Antalyju Slaven Belupo se sastao s kineskim prvoligašem Shandong Lunengom, kojeg vodi hrvatski terener Branko Ivanković, čiji je pomoćnik bivši sportski direktor Farmaceuta Rajko Magić. Koprivnički prvoligaš bio je uvjerljivo bolja momčad i pobijedio 2:0.
Vodeći pogodak Farmaceuti su postigli nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Čaval, ubacivši loptu pred vrata Kineza gdje je najviši bio Poldrugač i glavom pogodio za 1:0. Nakon nekoliko vrlo dobrih prigoda Slaven Belupo je povisio rezultat sjajnim udarcem Šafarića s 20 metara u 42. minuti, koji je neobranjivo zatresao mrežu kineskog vratara Leleie.
U drugom poluvremenu trener Slavena Belupa Zlatko Dalić u igru je uveo nekoliko novih igrača kao i strateg Kineza Branko Ivanković, ali nije bilo promjene rezultata. Valja reći, da su Farmaceuti i u drugom dijelu susreta također imali nekoliko vrlo dobrih prigoda koje nisu iskoristili Vojnović, Jurić i Poredski.
Slaven Belupo u subotu igra posljednju prijateljsku utakmicu na pripremama u Antalyji a suparnik će mu biti korejski Incheon United, koji kao i kineski Shandong Luneng igra azijsku Ligu prvaka.