SLAVEN BELUPO SE UČVRSTIO NA DRUGOM MJESTU S ČETIRI BODA PREDNOSTI ISPRED HAJDUKA I LOKOMOTIVE

27.08.2012.


Nakon dvodnevnog odmora kojeg je igračima Slavena Belupa poslije pobjede u susretu s Lokomotivom dao trener Roy Ferenčina, farmaceuti će danas poslije podne krenuti s pripremama za utakmicu u Osijeku koja se igra u nedjelju (2. rujna) na stadionu Gradski vrt.

Kako su Osječani sinoć s Hajdukom u Splitu osvojili bod (1:1) susret s našim klubom koji čvrsto drži drugo mjesto na ljestvici s 15 bodova, četiri više od trećeg Hajduka i četvrtoplasirane Lokomotive, bit će derbi 7. prvoligaškog kola.
Nitko ne dvoji da će to biti vrlo zahtjevno gostovanje za Slaven Belupo jer su Osječani uz Dinamo jedina nepobijeđena momčad i sastav koji u svojim redovima ima niz mladih i kvalitetnih igrača kao i farmaceuti, koji su s Lokomotivom pokazali sjajnu borbenost i veliko zalaganje, koje im je donijelo da već izgubljenu utakmicu (0:2) pretvore u pobjedu – 3:2.
U sastavu Slavena Belupa s Lokomotivom nije bilo slabog mjesta, tako da su gledatelji mogli uživati u njegovoj igri i bili 12. pokretač koprivničke momčadi. Uz dva sjajna pogotka za izjednačenje koje su postigli Davor Vugrinec i Ante Batarelo valja istaknuti odlučujući i pobjednički gol Maria Gregurine koji je odličnim udarcem s više od 20 metara svladao gostujućeg vratara Lovrića i priredio neviđeno zadovoljstvo navijačima našeg kluba. Bio je to pogodak kakav se rijetko viđa s čime se složio i sportski direktor Roman Sović:

Sve ste vidjeli, naša je momčad pokazala karakter jer nije bilo lako nakon vodstva gostiju (0:2) preokrenuti rezultat i doći do nova tri boda. Pogodak Gregurine bio je zaista sjajan, prije toga dva je puta pokušao iz daljine i nije mu uspjelo, ali treći njegov udarac završio je u mreži Lokomotive koja je Koprivnicu još jednom napustila poražena. Mario ima odličan udarac, postigao je već nekoliko pogodaka iz daljine u prijašnjim utakmicama, a bio je i strijelac pobjedničkog gola s Bilbaom u Koprivnici – istaknuo je Roman Sović i nastavio:
Čestitke dečkima na osvojenim bodovima s kojima ćemo lakše u Osijek gdje nas očekuje snažan i kvalitetan suparnik. Osvojenim bodom kod Hajduka Osječani su pokazali da imaju jako dobru momčad, u dosadašnjih šest kola primili su samo dva pogotka i kod kuće su vrlo opasni. Mi smo u dosadašnjem prvenstvu pokazali da smo momčad koja igra vrlo kvalitetan nogomet i naš plasman odmah iz Dinama nije slučajan. Odigramo li u Osijeku kao što smo igrali s Lokomotivom ne plašim se za povoljan ishod u našu korist – zadovoljno je zaključio sportski direktor Slavena Belupa.