SLAVEN BELUPO SE U PONEDJELJAK SASTAJE S RUMUNJIMA

17.01.2016.


Nakon uspješnog starta na medulinskom međunarodnom turniru Arena cup i pobjede u susretu s Koperom – 2:1, Slaven Belupo će se u ponedjeljak sastati s jednim od favorita turnira, rumunjskim prvoligašem Viitorul.
U susretu sa slovenskim klubom farmaceuti su bili znatno bolja momčad i njihova pobjeda mogla je biti i veća.
Zadovoljan sam kako smo krenuli sa Slovencima s kojim smo se predstavili u dobrom izdanju, a osobno sam zadovoljniji igrom u prvom nego u drugom poluvremenu iako smo dominirali smo svih 90 minuta. Vodeći pogodak postigli smo vrlo brzo kojeg je odlično realizirao Savić, da bi pri kraju prvog dijela Arap snažnim udarcem povisio na 2:0. U drugom poluvremenu Slovenci su smanjili iz jedanaesterca za konačnih 2:1 – kazao je Željko Kopić, trener naše momčadi i nastavio:
U ponedjeljak nas očekuje puno teži suparnik, Viitorul, jedna od najboljih momčadi Rumunjske koja u svojim redovima ima nekoliko vrlo kvalitetnih igrača. No, mi ćemo u susretu s njima tražiti svoju igru i nastojati postići dobar rezultat kako bi zadržali vodeće mjesto u skupini Finera. Veći dio utakmice igrat će standardni sastav, ali će tijekom susreta prigodu dobiti i ostali igrači – naglasio je Željko Kopić.
Rumunjskog prvoligaša vodi njihova legenda, bivši igrač Barcelone i Real Madrida Gheorghe Hagi a za Viitorul igra i njegov sin Ianis Hagi (17), jedan od najdarovitijih mladih igrača svoje zemlje. Utakmica počinje u 15 sati.