SLAVEN BELUPO SA SPLITOM OČEKUJE PRVU PROLJETNU POBJEDU

05.04.2013.


Subotnji ogled Slavena Belupa sa Splitom vrlo je važan za našu momčad koja u dosadašnjih sedam proljetnih nastupa još nije postigla pun pogodak.
Posljednju prvenstvenu pobjedu farmaceuti su ostvarili protiv Osijeka (2:0) još početkom prosinca prošle godine a od tada su, nažalost, u svojim prvoligaškim nastupima zabilježili četiri poraza i samo tri polovična rezultat.
Premalo je to za momčad koja nastoji ostati u prvoj polovici ljestvice i koja je nakon jesenske sezone bila među najozbiljnijim kandidatima za izlazak u Europu.
Vrijeme je da i nama jednom krene, previše smo toga do sada propustili i nadam se da će to biti u subotu. Na raspolaganju imamo gotovo sve igrače osim Grgića i Brleka koji su ozlijeđeni, tako da je konkurencija za početni sastav zaista velika – ističe trener Slavena Belupa Roman Sović i nastavlja:
– Split je kao momčad u naletu, bori se za Europu i vjerojatno se nada uspjehu na koprivničkom stadionu, ali mislim da u tome neće uspjeti. Nismo ništa slabiji od Splićana, možda čak i bolji i zbog toga sam optimista. Zbog vremenskih nepogoda travnjak će biti vrlo težak za igru, trebat će uložiti najveće napore i mi smo spremni da već jednom prekinemo “crni niz”. Očekujem veliku borbenost svih igrača, podršku iz gledališta i vjerujem da ćemo konačno obradovati naše navijače – zaključio je Sović.
Utakmica Slaven Belupo – Split igra se u 16 sati, a vodit će je Šibenčanin Ivo Krečak, dok će njegovi pomoćnici biti Goran Perica također iz Šibenika i Hrvoje Menđušić iz Vinkovaca.