Slaven Belupo s trećeg mjesta na reprezentativnu pauzu, u stanci turniru u Vukovaru

19.09.2022.


Nogometaši Slaven Belupa na reprezentativnu pauzu odlaze kao trećeplasirana momčad prvenstva s istim brojem bodova, njih 17, kao i drugoplasirani Hajduk koji ima bolju gol-razliku i međusobni omjer. Ukupno je Slaven Belupo upisao pet pobjeda, dva remija i tri poraza.  Naša je momčad u posljednjem kolu prije pauze svladala Varaždin rezultatom 1:0, a pogodak je postigao 18-godišnji Ante Crnac koji je tako postao najbolji strijelac naše momčadi s tri pogotka u deset odigranih kola.

U pauzi između dva prvenstvena kola Slavenaši će sudjelovati na Memorijalnom turniru Blago Zadro koji će se igrati u Vukovaru 24. i 25. rujna. Osim naše momčadi, na turniru će igrati i domaćin Vukovar, Osijek te Široki Brijeg. Trener Zoran Zekić najavio je da će priliku pružiti igračima koji su igrali nešto manje do sada u prvenstvu, ali i da će iskoristiti turnir za dodatno uigravanje svoje momčadi.

Na raspolaganju neće imati ozlijeđene Jambora, Suška i Soldu te na Crnca i Tepšića koji su u U-20 reprezentaciji Hrvatske i Vukovića koji je u U-19 reprezentaciji.