Slaven Belupo s igračem manje osvojio veliki bod na gostovanju u Osijeku

03.03.2019.


Nogometaši Slaven Belupa u 23. kolu Hrvatski Telekom Prve lige osvojili su veliki bod na gostovanju u Osijeku. Iako je naša momčad imala igrača manje više od sat vremena, golom Lime u 86. minuti odigrala je 1:1. Veliki karakter i trud pokazala je naša momčad koja je zaslužila veliki pljesak.

Trener Ivica Sertić večeras nije mogao računati na ozlijeđene Doležala i Krstanovića te na virozne Markovića i Puclina. U odnosu na susret s Interom, mjesto u prvih 11 zauzeli su Goda umjesto Delića na lijevom beku i Bogojević umjesto Puclina na desnom krilu.

Već u 30. sekundi Slaven je imao odličnu priliku. Bogojević se odlično riješio svog čuvara i snažno pucao iskosa s desne strane, ali je Malenica odbio loptu u korner. Osijek je poveo u 5. minuti kada je nakon kornera najviši bio Marić. Dvadesetak minuta kasnije Jelić je zaprijetio vratima Osijeka, ali je njegov udarac otišao iznad grede. U 28. minuti Goda je zaradio crveni karton. Šest minuta kasnije odličnom reakcijom Filipović je spasio vrata naše momčadi. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Nastavak susreta prilikom je otvorio domaćin, iznad vrata je pucao Kamenar, a u 60. minuti Osijek je pogodio i gredu. Naša momčad s igračem manje davala je sve od sebe u obrambenom bloku. Veliki trud i karakter Slavenašima se vratio u 86. minuti kada je Karamarko centrirao, a Lima glavom zakucao loptu u mrežu za 1:1. U sudačkoj nadoknadi veliku priliku imao je Dolček, ali je Osijek spasio vratar Malenica.

U idućem kolu naša će momčad u Koprivnici ugostiti splitski Hajduk. Utakmica će se igrati u subotu s početkom u 15 sati.

NK Osijek – NK Slaven Belupo 1:1 (1:0)

NK OSIJEK: Malenica – Grgić, Tomelin, Škorić, Janža – Pušić (od 55. Lončar), Ćavar (od 46. Kamenar) – Abazaj, Pilj, Spoljarić (od 82. Dugandžić)- Marić. Trener: Zoran Zekić.

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Karamarko, Nowak, Šarlija, Goda – Vidović, Bačelić Grgić (od 65. Lima), Čanađija – Bogojević, Jelić (od 36. Delić), Menalo (od 75. Dolček). Trener: Ivica Sertić.

Suci: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina), Bojan Zobenica (V. Gorica), Krunoslav Ambrinac (Zagreb)

Četvrti sudac: Goran Pečarić (Zagreb)

Delegat: Zlatko Stanković (Zagreb)

Kontrolor: Šime Vukić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Marić 5′, 1:1 Lima 86′

Žuti karton: Ćavar 26′ (Osijek); Goda 9′, Goda 28′, Bačelić Grgić 64′, Čanađija 69′, Šarlija 78′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Osijek); Goda 28′ (Slaven Belupo)