SLAVEN BELUPO – RUDAR (VELENJE) 3:1 (1:0)

21.01.2010.


SLAVEN BELUPO: Pelin – Marčić, Poldrugač, Rogulj, Maras – Šafarić – Jurić, Posavec, Delić – Vojnović (od 29. Poredski), Vručina; II. poluvrijeme: Rodić – Purić, Kokalović, Poldrugač, Maras – Nynkeu – Papa, Šafarić, Čaval – Poredski, Tepurić.

TRENER: Zlatko Dalić.

RUDAR (VELENJE): Savić, Jeseničnik, Sulejmanovič, Stojnič, Dedić, Tolimir, Omladič, Mujaković, Selimi, Tomčak, Metelka (još su igrali: Sa. Jahič, Trivković, Cabat, Babič, Klinar, Torbič, Pomihanič, Kramar, Mahmutovič, Se. Jahič).

TRENER: Marjan Pušnik.

Sudac: Pačić. Pomoćnici: Žudetić i Bezelj (svi iz Pule).

STRIJELCI: 1:0 Vojnović (26), 2:0 Nynkeu (54), 3:0 Maras (76), 3:1 Torbič (84-11 m).

Gledatelja: 50

Izvješće:

U drugoj prijateljskoj utakmici na pripremama u Istri, Slaven Belupo ostvario sigurnu pobjedu. Farmaceuti su u četvrtak u Medulinu bili bolji od četvrtoplasiranog slovenskog prvoligaša Rudara iz Velenja.
Koprivničku momčad u vodstvo je doveo Aljoša Vojnović, koji je nakon ubačaja Jurića s desne strane loptu iz blizine spremio u mrežu. Ubrzo nakon pogotka Vojnović je morao izaći zbog ozljede, a zamijenio ga je Poredski.
U nastavku susreta treneri su napravili brojne izmjene, a Slaven je povećao vodstvo pogotkom Nynkeua glavom nakon ubačaja Čavala iz kornera s lijeve strane. Novi pogodak također je pao nakon ubačaja iz kuta. Čaval je ovaj put centrirao s lijeve strane, a Maras je iz blizine nogom pogodio za 3:0.
Rudar je ublažio poraz pogotkom Torbiča iz jedanaesterca, kojeg je skrivio Maras.
Ovo je bila posljednja utakmica Farmaceuta u Istri iz koje se u subotu vraćaju u Koprivnicu i nastavljaju s pripremama do odlaska u Antalyju – 29. siječnja.