Slaven Belupo remizirao s Varaždinom, prvijenac Ejupija

24.08.2019.


Nogometaši Slaven Belupa upisali su prvi remi u aktualnoj sezoni. U šestom kolu Hrvatski Telekom Prve lige odigrali su 1:1 s Varaždinom. Jedini strijelac za našu momčad na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš bio je Ejupi u 57. minuti.

Trener Ivica Sertić napravio je dvije izmjene u sastavu u odnosu na pobjedu u Puli protiv Istre. Od prve minute na poziciji stopera zaigrao je Nowak umjesto ozlijeđenog Međimorca, dok je na desnom beku zaigrao Bogojević umjesto Karamarka. Osim Međimorca, trener Sertić nije mogao računati ni na Radivojevića i Božića koji su još uvijek u fazi oporavka.

Prvu priliku na današnjem susretu imalo je Slaven u 4. minuti kada je na Krstanovićev prizemni centaršut Ejupi zamalo zakasnio. U nastavku akcije Puclinov udarac obranio je vratar Varaždina Nevistić. Deset minuta kasnije pokušao je i Krstanović glavom s 10-ak metara, ali nije bio dovoljno precizan. Bolja je naša momčad bila na terenu, ali nije uspijevala napraviti izrazitiju šansu. Pucao je Ejupi u 33. minuti s vrha šesnaesterca, ali je ponovno vratar Varaždina bio siguran. Najveću priliku u prvom poluvremenu imao je Puclin u 45. minuti. Odlično mu je Krstanović spustio loptu na udarac, ali ju je veznjak Slavena iz odlične situacije poslao iznad grede. Tako je rezultat na poluvremenu bio 0:0.

U 54. minuti Puclin je odlično ‘povukao’ jednu kontru, a na 30 metara od gola gostiju s leđa ga je srušio Adžić. Bio je to start stopera Varaždina za žuti karton, a s obzirom na to da je prvi dobio u 31. minuti bio mu je to ujedno i isključujući crveni. Samo tri minute kasnije naša je momčad stigla u vodstvo. Puclin je povratnom loptom pronašao Ejupija koji snažno tuče s 15 metara i pogađa prvi kut vratara Nevistića za 1:0. Gosti su izjednačili u 72. minuti kada je glavom iz blizine precizan bio Stolnik za 1:1. Pokušao je Paracki vratiti prednost Slavenu u 78. minuti, ali je njegov udarac otišao iznad grede. U 87. minuti odlično je obranu gostiju ispremiješao Alidema, a njegov udarac je krajnjim naporom obranio Nevistić.

Idućeg petka nogometaši Slaven Belupa gostovat će u Zagrebu kod Lokomotive u sklopu 7. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

24. kolovoza 2019. – šesto kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš

NK Slaven Belupo – NK Varaždin 1:1 (0:0)

NK Slaven Belupo: Filipović – Bogojević (od 84. Alidema), Zirdum, Nowak, Goda – Puclin (od 72. Karamarko), Paracki, Glavčić, Delić (od 40. Lulić) – Ejupi, Krstanović. Trener: Ivica Sertić

NK Varaždin: Nevistić – Tkalčić, Stolnik, Adžić, Štefulj – Posavec, Jertec, Bajandouh, Đurasek, Kolarić (od 67. Glavica) – Benko (od 61. Senić). Trener: Borimir Perković.

Suci: Ivan Vučković (Zagreb), Jerko Crnčić (Vrbovec), Luka Pušić (Zagreb), Ivan Matić (Osijek)

Delegat: Dalibor Kajinić (Požega)

Kontrolor: Alojzije Šupraha (Zadar)

Žuti kartoni: Bogojević 38′, Karamarko 74′, Zirdum 77′ (Slaven Belupo); Stolnik 18′, Adžić 31′, 54′, Benko 59′, Nevistić 91′ (Varaždin)

Crveni kartoni: (Slaven Belupo); Adžić 54′ (Varaždin)

Strijelci: 1:0 Ejupi 57′, 1:1 Stolnik 72′