Slaven Belupo remizirao s Rudešom

21.09.2018.


Nogometaši Slaven Belupa u osmom su kolu Hrvatski Telekom Prve lige remizireli protiv Rudeša. Utakmica je završila rezultatom 1:1, a jedini pogodak za našu momčad postigao je Jelić.

Trener Tomislav Ivković u odnosu na prošlotjednu utakmicu s Lokomotivom napravio je dvije promjene u sastavu. Umjesto Gordane i Mendyja mjesta u prvih 11 pronašli su Bačelić Grgić i Jelić. Slaven je već u prvoj minuti propustio veliku priliku. Bongongui je oteo loptu na 20-ak metara od gola gostiju i pucao, ali je njegov udarac obranio gostujući vratar. Samo tri minute kasnije Jelić je bio u stopostotnoj šansi, ali je ponovno vratar Rudeša bio uspješniji. U 8. minuti pokušao je i Bogojević, ali je obrana gostiju blokirala njegov udarac.

Puno bolja momčad na terenu bio je Slaven. U 26. minuti svoj udarac je oprobao i Puclin, no rezultat je ostao 0:0. Premoć na terenu Slaven nije kapitalizirao ni u 32. minuti kada je s bijele točke bio neprecizan Bačelić Grgić. Najstrožu kaznu napravio je Oluić, a za to je kažnjen crvenim kartonom. U samoj završnici Puclin je ponovno bio u izvrsnoj prilici, ali je iz idealne situacije promašio vrata gostiju.

Kako je završilo prvo poluvrijeme tako je startalo i drugo. Bongongui je odlično centrirao, a Jelić glavom loptu poslao tik pokraj vratnice. Napokon je gostujuća obrana kapitulirala u 55. minuti. Bongongui je izvrsno pronašao Jelića koji s otprilike sedam metara matira Banića za 1:0. Samo četiri minute kasnije pokušao je Bongongui, ali je rezultat ostao isti. Odličan udarac uputio je Gordana u 66. minuti, ali je Banić krajnjim naporom obranio njegov udarac. U 82. minuti Musa je dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton. Iskoristili su to gosti samo tri minute kasnije kada je Vojković matirao Markovića za 1:1.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. U idućem kolu naši nogometaši gostuju na Rujevici kod Rijeke.

Koprivnica, Gradski stadion – 21.09.2018. 8. kolo Hrvatski Telekom Prve lige

NK Slaven Belupo – NK Rudeš 1:1 (0:0)

Slaven Belupo: Marković – Šarlija, Međimorec, Musa – Bogojević (od 46′ Mendy), Vidović, Puclin (od 51. Gordana), Delić – Bongongui, Bačelić Grgić (od 71. Aparicio) – Jelić. Trener: Tomislav Ivković

Rudeš: Banić – Oluić, Jukić, Obanor – Vojković, Kalik (od 61. Aires da Silva), Marques, Falinski (od 81. Vazda), Boršić (od 71. Soldo) – Mrkonjić, Vojković. Trener: Ivan Matić.

Suci: Marko Matoc, Vedran Đurak, Marko Stolnik, Tomislav Bionda

Delegat: Krešimir Glavina

Žuti kartoni:  Musa 65′, 82′, Aparicio 90′ (Slaven Belupo); 45′ Jukić, Banić 90′ (Rudeš)

Crveni kartoni: Musa 82′ (Slaven Belupo); Oluić 32′ (Rudeš)

Strijelci: 1:0 Jelić 55′, 1:1 Vojković 85′