Slaven Belupo remizirao s Rijekom, Bačelić Grgić zabio u 85. minuti

30.01.2019.


Nogometaši Slaven Belupa remizirali su s Rijekom u 18. kolu Hrvatski Telekom Prve lige. Na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš rezultat je bio 1:1, a jedini pogodak za našu momčad postigao je Stipe Bačelić Grgić u 85. minuti.

Trener Ivica Sertić, kojem je ovo bila prva utakmica na klupi Slaven Belupa u Koprivnici, nije mogao računati na kartoniranog Puclina kojeg je zamijenio Plantak i na Delića koji je ima problema s ozljedom leđa. Poziciju na lijevom beku tako je zauzeo Goda.

Naša momčad otvorila je utakmicu lijepim udarcem Bačelić Grgića s 20-ak metara kojeg je obranio Sluga. Desetak minuta kasnije Nowak je odličnom dugom loptom pronašao Karamarka koji puca iskosa s desne strane, ali je opet golman Rijeke siguran. Lijepu akciju Slavena vidjeli smo u 28. minuti kada je Bačelić Grgić savršeno uposlio Karamarka koji iz dobre situacije puca preko gola. Gosti nisu prijetili sve do 42. minute, a onda su u kratkom vremenu dva put bili opasni. Pucali su Acosty i Mamić, ali je oba puta izvanredno reagirao Filipović i spasio svoju mrežu.

Gosti su poveli iz prve ozbiljnije akcije u drugom dijelu. Acosty je u 48. minuti iz blizine pogodio glavom za 0:1. Osam minuta kasnije Slaven je imao veliku priliku za izjednačenje, ali je Vidović sa sedam metara glavom pogodio gredu, a odbijenu loptu poslao iznad grede. U 79. minuti pucao je Šarlija glavom, ali njegov udarac brani Sluga. Dvije minute kasnije opasno je zaprijetila Rijeka, ali je Nowak odličnom reakcijom otklonio prijetnju. Naši nogometaši bacili su sve karte u napad što je iskoristio Bačelić Grgić u 85. minuti kada je matirao Slugu za 1:1.

Novi prvenstveni izazov naše nogometaše čeka već u subotu kada će u sklopu 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige gostovati u Puli kod Istre 1961. Utakmica će se igrati s početkom u 17:30.

30. siječanj 2019. – 18. kolo Hrvatski telekom Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek Apaš

NK Slaven Belupo – HNK Rijeka 1:1 (0:0)

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Karamarko, Nowak, Šarlija, Goda – Plantak (od 74. Jajalo), Vidović, Bačelić Grgić – Bongongui (od 48. Mladen), Krstanović, Doležal (od 84. Dolček). Trener: Ivica Sertić.

HNK Rijeka: Sluga – Raspopović (od 36. Escoval), Župarić, Punčec, Mamić – Lončar, Čanađija (od 80. Halilović) – Kvržić, Pavičić, Acosty – Čolak (od 87. Puljić). Trener: Igor Biščan.

Suci: Ivan Vučković (Zagreb), Igor Kramar (Zagreb), Krunoslav Ambrinac (Zagreb)

Četvrti sudac: Ante Čuljak (Zagreb)

Delegat: Željko Podrug (Zagreb)

Kontrolor: Branko Stipković (Krašić)

Strijelci: 0:1 Acosty 48′, 1:1 Bačelić Grgić 85′

Žuti karton: Goda 24′ (Slaven Belupo); Punčec 9′, Čolak 79′ (Rijeka)

Crveni karton: –