Slaven Belupo pred 2200 ljudi remizirao s Hajdukom

01.09.2018.


Nogometaši Slaven Belupa u šestom su kolu Hrvatski Telekom Prve lige remizirali u utakmici protiv splitskog Hajduka. Nakon 90 minuta igre, pred 2200 ljudi, rezultat je bio 1:1, a jedini pogodak za Slaven postigao je Mateas Delić u 17. minuti. Prije same utakmice klub se prigodnim poklonima zahvalio Mirku Kvakariću i Vedranu Purić za sve što su učinili za klub.

Vrlo dobro su krenuli Slavenaši u utakmicu. ‘Živi’ Bogojević dva puta je probio desnu stranu, a tek je malo sreće nedostajalo da naša momčad pronađe put do mreže gostiju. Prvu veliku priliku imao je Bongongui koji je pucao u 7. minuti s desne strane, ali je njegov udarac otišao pokraj vratnice gola Hajduka. Ono što nije pošlo njemu za nogom, pošlo je Deliću deset minuta kasnije. Prelijepu akciju odigrala je naša momčad. Kombinirali su Bogojević, Bongongui, Mendy i Gordana koji je izvrsno pronašao kapetana Slaven Belupa koji je s lijeve strane ‘probio’ vratara Posavca za 1:0.

Hajduk je prvi puta zaprijetio u 30. minuti, ali je udarac Mikulića glavom otišao iznad gola Slavena. Tri minute kasnije gosti su izjednačili. Gyurcso je centrirao iz kornera, a najviši u skoku bio je Da Silva. Nadomak novog vodstva Slaven je bio u 38. minuti. Bongongui je savršeno pronašao Bogojevića kojem udarac sa šest metara nevjerojatno brani vratar Posavec. Nakon prvih 45. minuta rezultat je bio 1:1, a naša momčad bila je puno bolji takmac na terenu. Tek je malo sreće nedostajalo da na odmor ode s prednošću.

Drugo poluvrijeme s dvije prilike otvorili su gosti. Ivanovski i Da Silva su prijetili, ali nisu bili precizni. U 71. minuti Puclin je odlično povukao kontru i uposlio Delića koji pronalazi Bačelića Grgića na 11 metara od gola Hajduka, ali veznjak Slavena ne pogađa gol gostiju. Samo minutu kasnije Gyurcso je pogodio okvir gola Markovića. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te je utakmica završila 1:1. Prava je šteta što naši nogometaši nisu iskoristili fenomenalnih prvih 45 minuta.

Idućeg tjedna naši nogometaši igrat će zaostalu utakmicu 4. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš ugostit će momčad Intera iz Zaprešića.

01. rujan 2018. – Šesto kolo Hrvatski telekom Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek Apaš

NK Slaven Belupo – HNK Hajduk Split 1:1 (1:1)

NK SLAVEN BELUPO: Marković – Musa, Međimorec, Šarlija – Bogojević, Vidović, Puclin, Delić – Bongongui (od 59. Bačelić Grgić), Gordana (od 90. Lima) – Mendy (od 64. Mendy). Trener: Tomislav Ivković.

HNK HAJDUK SPLIT: Posavec – Juranović, Vučur, Mikulić, Fomitschow – Palaversa, Barry, Baseel (od 62. Jurić) – Gyurcso, Ivanovski, Da Silva. Trener: Željko Kopić.

Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Igor Krmar (Zagreb), Jerko Crnčić (Vrbovec)

Četvrti sudac: Goran Pečarić (Zagreb)

Delegat:  Milan Rukavina (Rijeka)

Kontrolor: Miroslav Vitković (V. Gorica)

Strijelci: 1:0 Delić 17′, 1:1 da Silva 33′

Žuti karton: Puclin 19′, Musa 56′, Međimorec 66′, Jelć 76′ (Slaven Belupo); Jurić 86′ (Hajduk)

Crveni karton: –