Slaven Belupo remizirao na gostovanju kod Rudeša

10.12.2018.


Nogometaši Slaven Belupa na gostovanju u Zagrebu kod Rudeša upisali su remi. U utakmici 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige, igranoj u Kranjčevićevoj, rezultat je bio 1:1, a pogodak za našu momčad postigao je Lima.

U odnosu na susret koji je naša momčad odigrala u srijedu u Kupu protiv Dinama, trener Ivica Sertić napravio je nekoliko promjena u prvom sastavu. Nakon ozljeda u prvi sastav vratili su se Bačelić Grgić i Šarlija, dok je u vrhu napada od prve minute uz Limu zaigrao Jelić.

Slaven je dobro otvorio susret i u prvih sedam minuta napravio dvije prilike. Prvu Gordane je obrana Rudeša odbila u korner, dok je udarac Jelića glavom obranio golman Rudeša. Naša momčad povela je u 15. minuti. Izvrsno je centrirao Vidović, a Lima glavom zakucao za 0:1. Deset minuta kasnije pokraj gola iz slobodnog udarca pucao je Gordana. Na poluvrijeme se otišlo s minimalnim vodstvom naše momčadi.

U nastavak susreta bolje su ušli gosti, ali je Filipović bio siguran na golu Slaven Belupa. U 58. minuti Puclin je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. U 73. vrhunskom obranom ponovno je Filipović spasio mrežu naše momčadi. Domaćin je preko Miškovića na 1:1 izjednačio u 76. minuti. Četiri minute kasnije direktan crveni kod Rudeša dobio je Kovačec. Do kraja utakmice obje momčadi imale su velike šanse, ali je rezultat ostao 1:1.

Posljednji susret jesenskog dijela prvenstva naši nogometaši odigrat će iduće subote u Koprivnici. Na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš, u sklopu 18. kola, gostovat će drugoplasirana momčad prvenstva – Rijeka. Utakmica će se igrati s početkom u 17:30.

10.12.2018. 17. kolo HT Prve lige, Kranjčevićeva, Zagreb

NK Rudeš– NK Slaven Belupo 1:1 (0:1)

NK RUDEŠ: Banić – Filipović, Pantalon, Obanor, Vojković – Barić (od 70. Klepač), Marques, Kalik (od 82. Petrović), Boršić (od 64. Kovačec) – Mrkonjić, Mišković. Trener: Darko Jozinović.

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Vidović, Musa, Šarlija – Bogojević, Puclin, Bačelić Grgić (od 45. Međimorec), Delić – Gordana (od 50. Doležal) – Lima, Jelić (od 63. Karamarko). Trener: Ivica Sertić.

Suci: Marko Cestarić (Sisak), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Marko Stolnik (Varaždin)

Četvrti sudac: Marko Matoc (Zaprešić)

Delegat: Mladen Žganec (Sv. Nedjelja)

Kontrolor: Branko Bajić (Split)

Strijelci: 15′ Lima 0:1, 76′ Mišković 1:1

Žuti karton: Obanor 22′, Pantalon 24′, Mrkonjić 65′, Vojković 63′ (Rudeš); Puclin 42′, 58′, Delić 84′, Šarlija 89′, Lima 90′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: Kovačec 81′ (Rudeš); Puclin 58′ (Slaven Belupo)