Slaven Belupo remizirao na gostovanju kod Lokomotive

30.11.2018.

Nogometaši Slaven Belupa večeras su na gostovanju u Zagrebu kod Lokomotive osvojili bod. U susretu igranom u sklopu 16. kola Hrvatski Telekom Prve lige rezultat je bio 1:1, a prava je šteta što naša momčad nije iskoristila kontre koje je imala pri vodstvu 0:1. Pogodak za Slaven postigao je Gordana.

Trener Ivica Sertić u odnosu na utakmicu s Hajdukom napravio dvije promijene u prvom sastavu. Umjesto ozljeđenog Bačelić Grgića u prvih 11 je startao Puclin, a umjesto kartoniranog Šarlije od prve je minute krenuo Karamarko.

U prvih 15 minuta gledali smo ispitivanje snaga. Domaćin je prijetio preko Krstanovića i Drožđeka, dok je Slaven pokušavo preko Bogojevića. Ipak, izglednijih prigoda nije bilo. Naši nogometaši odličnu priliku propustili su u 32. minuti. Gordana je povukao kontru i pronašao Doležala čij snažan udarac brani vratar Grbić. Isti igrač novu priliku je zapucao i pet minuta kasnije. Karamrko ga je pronašao sjajnim centaršutom, no Doležal puca preko vratiju. Iako je Slaven imao puno boljih prilika u prvih 45 minuta, na odmor se otišlo sa početnim rezultatom 0:0.

Naša momčad povela je u 50. minuti. Puclin je srušen u kaznenom prostoru gostiju, a siguran s 11 metara bio je Gordana. Odličnu kontru Slavena vidjeli smo pet minuta kasnije, a tek milimetri su dijelili Gordanu da zabije svoj drugi gol. Lokomotiva je izjednačila u 80. minuti, a strijelac za 1:1 bio je Uzuni. U 87. minuti odlično je pucao Nowak, ali je njegov udarac od bloka završio u korneru. U 90. minuti Bogojević je zaradio crveni karton.

Iduću utakmicu naši nogometaši igrat će u srijedu kada će u sklopu 1/4 finala Hrvatskog kupa gostovati kod Dinama u Zagrebu. Utakmica će se igrati s početkom u 19:30.