SLAVEN BELUPO RASKINUO SURADNJU S TRENEROM BRAČUNOM

07.08.2009.


Nakon što se Slaven Belupo u četvrtak navečer oprostio s Europom, izgubivši i na svom travnjaku s norveškim Tromsom u vrlo lošoj i neučinkovitoj igri, Uprava kluba odlučila je sporazumno raskinuti ugovor s trenerom Milivojom Bračunom. Odlučeno je to odmah nakon utakmice s Norvežanima, jer su vodeći ljudi koprivničkog prvoligaša zaključili da Slaven Belupo iz europskog kupa nikad nije ispao od lošijeg suparnika.
– Nezadovoljstvo poslije ispadanja iz Europske lige od Norvežana bilo je preveliko među nama koji vodimo klub, kao i među našim navijačima na tribini koji su javno iskazali nezadovoljstvo igrom i rezultatom. Nije bilo jednostavno donijeti odluku o promjeni trenera koji je tek krenuo s radom, ali ako osjetite da nema pozitivnog pomaka u natjecateljskom napretku kluba, onda je takav potez logičan. Sada nam slijedi odabir novog stručnjaka, a momčad će u nedjelju s Hajdukom u Koprivnici voditi prvi suradnik dosadašnjeg trenera Josip Omrčen-Čeko – kazao je Stanislav Biondić.
Tko će biti novi trener Slavena Belupa trebalo bi biti poznato možda već u subotu, a vodeći ljudi kluba u pregovorima su s nekoliko poznatih hrvatskih nogometnih stručnjaka.