Slaven Belupo prvu četvrtinu prvenstva završio s rekordnim brojem bodova

13.09.2022.


Nogometaši Slaven Belupa nakon devet odigranih kola i završene prve četvrtine prvenstva imaju četiri pobjede, dva remija i tri poraza. Ukupno su osvojili 14 bodova što je rekord za našu momčad od kada se u najvišem rangu hrvatskog nogometa natječe 10 momčadi. Slavenaši su trenutno trećeplasirana momčad prvenstva, a nakon što se odigraju sve utakmice prvog kruga najniže što mogu ‘pasti’ je na četvrtu poziciju.

– Rezultat koji smo napravili u prvom dijelu prvenstva je proizašao iz zajedništva i dobre atmosfere koju imamo u svlačionici. Zaslužili smo to svojim zalaganjem i pristupom na svakoj utakmici i na svakom treningu. Prije početka sezone bilo je jako puno upitnika, nitko nije znao što se može očekivati od nas, pa čak možda ni mi sami. Ipak, odličan start, timski duh u svlačionici i utakmice bez primljenog gola su nas homogenizirale i to nas je sve zajedno nagradilo. Naravno, svjesni smo da je ovo tek početak prvenstva, da je još duga sezona pred nama i da praktički još ništa nismo napravili. Pokazale su prethodne dvije utakmice da nas čeka veliki i težak posao, da se u HNL-u može svaka utakmica i dobiti ako si pravi i izgubiti ako nisi na 100%, ali ja vjerujem da ćemo biti samo bolji, da će peh s ozljedama otići od nas i da ćemo do kraja polusezone potvrditi dobar start – rekao je kapetan momčadi Tomislav Božić.

Ovog petka kreće drugi krug prvenstva. U 10. kolu naša će momčad od 19:00 u Koprivnici ugostiti Varaždin.