Slaven Belupo prvi dio sezone završio na diobi petog mjesta, Krstanović najbolji strijelac

22.12.2020.


Nogometaši Slaven Belupa nalaze se na zimskom odmoru, a s pripremama za proljetni dio prvenstva startat će u nedjelju, 3. siječnja. Momčad trenera Tomislava Stipića prvi dio sezone završila je na diobi petog mjesta prvenstvene ljestvice sa 17 osvojenih bodova, koliko ima i splitski Hajduk, i gol razlikom 19:21. Ukupno su naši nogometaši upisali četiri pobjede, pet remija i šest poraza.

Najbolji strijelac u aktualnoj sezoni je Krstanović s četiri pogotka. Knoll je postigao tri, a dva puta su protivničke mreže tresli Bačelić Grgić, Božić, Glavčić i Etoundi. Po jedan gol zabili su Boakye, Lulić, Prce i Soldo. Naš najbolji asistent je Nemanja Glavčić koji je pet puta pripremio golove svojim suigračima, a dvojica igrača koja su odigrala sve utakmice i provela maksimalnih 1350 minuta na terenu su Ivan Filipović i Goran Paracki.

Naša će momčad u proljetnom dijelu sezone odigrati dvije zaostale utakmice. U 1/8 finala Kupa, 23. veljače, snage će odmjeriti s GOŠK-om u Dubrovniku, a u utakmici 16. kola HT Prve lige u Koprivnici će odmjeriti snage s Rijekom. Termin te utakmice bit će poznat naknadno. U prvom kolu drugog dijela sezone Slaven Belupo će gostovati u Puli kod Istre 1961, a utakmica će se igrati 22.,23. ili 24. siječnja.