Slaven Belupo protiv Lokomotive stigao do treće pobjede u nizu

27.08.2022.


Nogometaši Slaven Belupa u sedmom su kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige stigli do treće pobjede u nizu. U Kranjčevićevoj ulici svladali su golom Kocijana u 80.  minuti Lokomotivu rezultatom 0:1.

Trener Zoran Zekić u današnjem susretu nije mogao računati na nekoliko svojih igrača. Što zbog ozljeda, što zbog kartona iz momčadi su izostali Kvržić, Talys, Soldo, Sušak i Zirdum.

U prvom poluvremenu Lokomotiva je bila bolja momčad na terenu i više je puta prijetila golu Slaven Belupa, ali je najbolju priliku u prvih 45 minuta imao Manaj. Udarac našeg napadača iz blizine obranio je golman Čavlina. Domaće pokušaje zaustavljala je naša obrana uz sigurnog Markovića. Najbliže pogotku domaćin je bio pred kraj prvog dijela kada je Bosec umalo zabio autogol. Srećom, lopta je otišla iznad grede.

Nastavak susreta također je bolje otvorio domaćin, no nije uspio doći do pogotka. Naša se momčad dobro i organizirano branila i vrebala svoju priliku. Jedna je takva stigla u 80. minuti kada su lijepo kombinirali Krstanović i Žuljević koji je pronašao Kocijana, a veznjak Slaven Belupa zakucao s 5 metara za 0:1. Treća pobjeda i peta utakmica bez poraza u nizu.

U idućem kolu naša momčad gostuje u Splitu kod Hajduka. Utakmica na Poljudu igrat će se u nedjelju s početkom u 21:05.

27.8.2022. – 7. kolo SuperSport HNL
Kranjčevićeva, Zagreb

NK Lokomotiva – NK Slaven Belupo 0:1 (0:0)

NK LOKOMOTIVA: Čavlina – Cipetić (od 82. Vranković), Mersinaj, de Haas, Pivarić –  Merić, Vasilj, Cokaj – Goričan (od 63. Tuci), Kulenović, Alyju (od 82. Veljača). Trener: Silvio Čabraja.

NK SLAVEN BELUPO: Marković – Bosec, Božić, Tepšić, Martinaga – Jambor, Marina (od 66. Kocijan), Caimacov – Crnac (od 57. Fanimo), Manaj (od 66. Krstanović), Hoxha (od 57. Žuljević). Trener: Zoran Zekić.

Suci: Duje Strukan (Split), Hrvoje Radić (Split), Goran Perica (Šibenik), Marino Majstorović (Split)

VAR: Mario Zebec (Cestica), Bojan Zobenica (V. Gorica)

Strijelci: 0:1 Kocijan 80′

Žuti karton: Pivarić 44′, Mersinaj 74′ (Lokomotiva); Marina 3′, Hlevnjak 7′, Crnac 45′, Hoxha 47′, Božić 57′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Lokomotiva); (Slaven Belupo)