Slaven Belupo propustio realizirati nekoliko odličnih šansi i remizirao s Osijekom

13.06.2020.


Nogometaši Slaven Belupa u 28. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige remizirali s Osijekom. Na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš rezultat je bio 0:0.

Trener Tomislav Stipić večeras nije mogao računati na kartoniranog kapetana Gorana Parackog te na ozlijeđene Francka Etoundija i Ivana Filipovića koji je ozljedu zaradio na zadnjem treningu uoči utakmice. Tako je po prvi puta u prvenstvenoj utakmici, od prve minute, kapetansku traku ponio Tomislav Božić.

Već u prvoj minuti susreta zaprijetili su opasno gosti, napadač Osijeka Mance pogodio je gredu. Odgovorio je Lulić u 18. minuti, ali je njegov udarac iz daljine obranio Ivušić. Odmah zatim pokušao je i Bogojević, no rezultat je ostao isti. U 20. minuti udarac Krstanovića iskosa s lijeve strane završio je tik pokraj vratnice. Puno je bolja naša momčad bila u tim trenucima na terenu. Nakon prekrasne akcije udarac glavom Krstanovića otišao je iznad grede. Pokušao je Lončar glavom nakon kornera u 26. minuti, no nije bio precizan. Pet minuta kasnije veliku priliku imao je Brković. Odlično ga je pronašao Bogojević, a on je iz idealne situacije s 10-ak metara poslao loptu iznad gola. Iako je naša momčad bila puno bolja na terenu u prvih 45 minuta, na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme šansom je otvorila naša momčad. Lima je snažno tukao u 55. minut s 18 metara, a Ivušić dobrom reakcijom spasio svoja vrata. Dvije minute kasnije ponovno velika prilika za Slaven. Brković je odlično pronašao Glavčića koji iskosa s lijeve strane nije iskoristio odličnu situaciju. Odgovorili su gosti pokušajem Ndockyta iz daljine, ali je Ježina vrhunskom reakcijom odbio loptu u korner. U 74. minuti trener Tomislav Stipić na teren je poslao našeg juniora Luku Liklina kojem je ovo bio debi u prvoligaškom nogometu. U 86. minuti centimetri su dijelili Jeffrena od pogotka kada je tukao s 20-ak metara.

U idućem kolu naša će momčad gostovati u Zagrebu kod Dinama. Utakmica će se igrati u srijedu od 18:55.

28. kolo HT Prve lige

Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš 13.06.2020.

NK Slaven Belupo – NK Osijek 0:0 (0:0)

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Božić, Mikulić (od 13. Zirdum (od 46. Glavčić)), Soldo – Bogojević, Bačelić Grgić, Lulić, Brković (od 74. Liklin), Goda – Krstanović (od 74. Šego), Lima (od 60. Jeffren). Trener: Tomislav Stipić.

NK OSIJEK: Ivušić – Lončar, Majstorović, Škorić – Grgić (od 46. Ndockyt), Jugović, Kleinheisler (od 76. Lopa), Talys, Bočkaj – Mance (od 76. Beljo), Marić. Trener: Ivica Kulešević.

Suci: Marko Zebec (Cestica), Borut Križarić (Čakovec), Marko Stolnik (Varaždin), Ante Čuljak (Zagreb)

VAR: Ivan Bebek (Rijeka) AVAR: Robi Kezele (Rijeka)

Delegat: Dražen Posavec (Maruševac)

Kontrolor: Dušan Kukić (Sisak)

Žuti kartoni: Zirdum 43′, Krstanović 45′, Liklin 88′, Jeffren 89′ (Slaven Belupo); Lončar 68′ (Osijek)

Crveni kartoni: (Slaven Belupo);  (Osijek)

Strijelci: