Slaven Belupo propustio iskoristiti veliki broj prilika pa izgubio od Lokomotive

24.01.2019.


Nogometaši Slaven Belupa u trećem su susretu medulinskog Arena Cupa upisali poraz od Lokomotive rezultatom 2:1. Utakmica se igrala na blatnjavom terenu i izrazito jakoj buri, a jedini pogodak za našu momčad postigao je Dolček u 89. minuti na asistenciju Mladena.

Slaven Belupo je bio bolja momčad u prvih 45 minuta i pravo je čudo da se na odmor otišlo rezultatom 0:0. Udarci Bačelić Grgića, Šarlije i Krstanovića odlazili su tik uz vratnicu, dok je najbolju priliku propustio Doležal. Krilni napadač našao se u situaciji jedan na jedan s golmanom Grbićem, ali je bio zamalo neprecizan. Zagrepčani u prvom poluvremenu nisu uspjeli opasnije zaprijetiti vratima Filipovića.

Ono što je naša momčad propustila učiniti iz svojih izglednih prilika, Lokomotiva je učinila iz svoje prve. U 55. minuti Kastrati je zabio za 1:0. Dvadesetak minuta kasnije Burić je udvostručio vodstvo Lokomotive. Do kraja susreta Slaven je uspio ublažiti poraz, Jelić je s lijeve strane pronašao Mladena koji vara svog čuvara i dodaje Dolčeku koji posprema loptu u praznu mrežu. Nažalost, bilo je to u posljednjoj minuti susreta.

Naša je momčad s dvije pobjede i jednim porazom osvojila drugo mjesto u grupi te će ići u borbu za treće mjesto Arena Cupa. Valja istaknuti da je utakmicu pratio i naš bivši trener, gospodin Mile Petković.

Medulin, Arena Cup – prijateljska utakmica

Lokomotiva: Grbić – Karačić, Kolinger, Majstorović, Lecjaks – Uzuni, Mlinar, Ivanušec – Knežević, Kastrati, Drožđek. Još su igrali: Đurasek, Burić. Trener: Goran Tomić.

Slaven Belupo: Filipović – Karamarko, Nowak, Šarlija, Delić – Jajalo, Plantak, Bačelić Grgić – Bongongui, Krstanović, Doležal. Još su igrali: Međimorec, Mendy, Mladen, Jelić, Dolček. Trener: Ivica Sertić

Strijelci: 1:0 Kastarti 55′, 2:0 Burić 73′, 2:1 Dolček’