Slaven Belupo preokretom svladao Inter, Krstanović postigao svoj 100. pogodak u HNL-u

17.07.2020.


Nogometaši Slaven Belupa u 35. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige svladali Inter iz Zaprešića. U posljednjoj utakmici ove sezone na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš rezultat je bio 3:1, a utakmicu je obilježio 100. gol Ivana Krstanovića u HNL-u! Za sva tri boda zabijali su i Bačelić Grgić i Etoundi kojem je ovo bio prvijenac u našem dresu!

Trener Tomislav Stipić u današnjem susretu poslao je na teren Ježinu na golu, Božića, Parackog i Godu u obrani, dok su bekove zaigrali Lulić i Bogojević. Bačelić Grgić, Glavčić i Brković činili su veznu liniju, dok su u napadu od prve minute zaigrali Etoundi i Krstanović.

Prvi je na današnjoj utakmici zaprijetio Božić. Nakon centaršuta Bogojevića, stoper naše momčadi pucao je glavom, ali je siguran bio gostujući golman. Inter je poveo u 12. minuti. Dva puta je pomoćni sudac u istoj akciji signalizirao zaleđe i tako zbunio naše igrač, a to je iskoristio Andrić i zabio za 0:1. Isti je igrač opasno zaprijetio i četiri minute kasnije, no njegov pokušaj završio je tik pokraj vratnice. U 27. minuti Bačelić Grgić je s vrha šesnaesterca tukao iznad grede. Odgovorio je Andrić s druge strane na isti način, ali se rezultat nije mijenjao. Udarac Etoundija glavom u 29. minuti završio je tik uz vratnicu. Igralo se otvoreno u tim trenucima s obje strane pa je Mamutov udarac s 20-ak metara završio na stativi. U 34. minuti Brković je fantastično pucao iz slobodnog udarca, ali je greda spasila Inter. Samo minutu kasnije nova greda! Etoundija su ovog puta dijelili milimetri od gola. Opsada gola gostiju isplatila se u 43. minuti kada je vrhunski centaršut Lulića Bačelić Grgić dočekao na drugoj stativi i glavom matirao Hadžikića za 1:1.

Već na samom početku nastavka, u 48. minuti, preokret naše momčadi. Etoundi se najbolje snašao u šesnaestercu i glavom zabio za 2:1. A onda trenutak kojeg su svi na tribinama i terenu čekali. Krstanović je u 53. minuti realizirao jedanaesterac za 3:1 i tako postigao svoj 100. gol u HNL-u! U 77. minuti drugi žuti, odnosno crveni karton u našoj je momčadi dobio Bačelić Grgić. Tako se naša momčad pobjedom oprostila od svoje publike za ovu sezonu!

35. kolo HT Prve lige

Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš 17.07.2020.

NK Slaven Belupo – NK Inter 3:1 (1:1)

NK SLAVEN BELUPO: Ježina – Božić, Paracki, Goda – Bogojević (od 90. M Čovo), Glavčić, Bačelić Grgić, Brković (od 90. B. Čovo), Lulić (od 86. Lima) – Krstanović (od 90. Šego), Etoundi (od 68. Zirdum). Trener: Tomislav Stipić.

NK INTER: Hadžikić – Rom, Van Bruggen (od 77. Soldo), Grgić, Nekić (od 57. Vego) – Barić (od 57. Mitrović), Marasović, Mazalović, Postonjski – Andrić, Mamut. Trener: Tomislav Ivković.

Suci: Fran Jović (Zagreb), Goran Loparac (Sladojevci), Marko Stolnik (Varaždin), Ante Čuljak (Zagreb)

VAR: Mario Zebec (Cestica)  AVAR: Ivica Modrić (Zagreb)

Delegat:  Mladen Jurišić (Osijek)

Kontrolor:  Danijel Trampus (Osijek)

Žuti kartoni: Krstanović 54′, Bačelić Grgić 59′, 77′, Paracki 63′ (Slaven Belupo); Rom 52′ (Inter)

Crveni kartoni: Bačelić Grgić 77′ (Slaven Belupo);  (Inter)

Strijelci: 0:1 Andrić 12′, 1:1 Bačelić Grgić 43′, 2:1 Etoundi 48, 3:1 Krstanović 53′