Slaven Belupo preokretom svladao ciparski Aris

06.07.2022.


Nogometaši Slaven Belupa u prijateljskoj su utakmici igranoj u slovenskim Stojncima svladali ciparski Aris rezultatom 4:2. Iako je naša momčad na poluvremenu imala dva gola zaostatka, s dva gola Branštetera te jednim Žuljevića i Kvržića preokrenula je rezultat i slavila.

U prvom poluvremenu Ciprani su stigli do prednosti od dva gola. U 4. minuti Struski je nakon centaršuta s desne strane poentirao iz blizine za 0:1. Šesnaest minuta kasnije Gomis je iskoristio grešku naše obrane, zaobišao Markovića i zabio za 0:2.

U samo 17 minuta drugog poluvremena naša je momčad stigla do potpunog preokreta. Prvo je u 49. minuti nakon odlične asistencije Hlevnjaka na 1:2 smanjio Žuljević, a onda je u 54. Branšteter iskoristio situaciju jedan na jedan nakon dodavanja Laušića i zabio za 2:2. Isti je igrač u 62. minuti donio prekoret. Jenjić je pucao, golman Arisa odbio loptu, a Branšteter dobro reagirao i glavom zabio za 3:2. Do kraja susreta naša je momčad još jednom poentirala. Kvržić je u 90. minuti, uz pomoć obrane Ciprana, postavio konačnih 4:2.

Prijateljska utakmica, Stojnci, 6.7.2022.

NK Slaven Belupo – FC Aris 4:2 (0:2)

Slaven Belupo: Marković (od 70. Vuković) – Hlevnjak (od 70. Bosec), Tepšić (od 70. Božić), Eskinja (od 46. Turanjanin (od 70. Soldo)), Martinaga – Laušić (od 70. Marina), Kocijan (od 70. Bašić), Mihalić (od 46. Jenjić) (od 70. Caimacov)) – Fanimo (od 46. Behram (od 70. Hoxha)), Branšteter (od 70. Crnac), Liklin (od 46. Žuljević (od 70. Kvržić)). Trener: Zoran Zekić.

Aris: Papastylianou – Yago, Brursson, Delmiro, Szoke – Mayambella, Morgan, Karol – Martin, Gomis, Kazu. Klupa: Sofronicu, Nousounda, Yiaplonski, Dede, Pileas, Manov, Sikorski, Pankof, Špoljarić, Florrij, Theodoros. Trener: Aleksey Shpilevski.

Suci: Blaž Bezjak, David Gabrovec, Boštjan Bezjak

Strijelci: 0:1 Struski 4′, 0:2 Gomis 20′, 1:2 Žuljević 49′, 2:2 Branšteter 54′, 3:2 Branšteter 62′, 4:2 Kvržić 90′