Slaven Belupo preokretom slavio protiv Gorice

30.04.2022.


Nogometaši Slaven Belupa u 33. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige svladali Goricu rezultatom 2:1. Pogotke za našu momčad na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš postigli su Krstanović i Božić.

Trener Zoran Zekić nije mogao računati na Caimacova, Zirduma, Laušića, Kocijana, Godu i Boseca zbog ozljeda, a od prve je minute na teren poslao Filipa Hlevnjaka koji je tako po prvi puta zaigrao od prve minute za našu momčad.

Gosti su u vodstvo stigli preko Babeca u 19. minuti, a 0:1 bio je i rezultat poluvremena. Naša je momčad nakon uvodnih dvadeset minuta preuzela inicijativu i bila bolji protivnik do kraja utakmice. Isplatilo se Slavenašima to u drugom poluvremenu kada su preko Krstanovića u 72. i Božića u 81. preokrenuli rezultat i zasluženo slavili s 2:1.

U idućem kolu Slaven Belupo gostuje kod Hrvatskog dragovoljca u Zagrebu.

30. travnja 2022. – 33. kolo HT Prve lige
Kušek – Apaš, Koprivnica

NK Slaven Belupo – NK Gorica 2:1 (0:1)

NK SLAVEN BELUPO: Sušak – Božić, Paracki (od 61. Krstanović), Soldo – Hlevnjak (od 89. Tepšić), Kvržić, Marina, Hoxha (od 89. Liklin) –  Brković (od 61. Svržnjak) – Crnac (od 61. Zapata), Zvonarek. Trener: Zoran Zekić.

NK GORICA: Kotarski – Musa, Jovičić, Steenvoorden, Šimunović, Keita – Babec, Kalik – Mitrović, Cruz, Fruk  Trener: Samir Toplak.

Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Anto Marić (Zagreb), Dejan Vuković (Zagreb), Ante Čulina (Zagreb)

VAR: Tihomir Pejin (D. Miholjac), AVAR: Marjan Tomas (Osijek)

Strijelci: 0:1 Babec 19′, 1:1 Krstanović 72′, 2:1 Božić 81′

Žuti karton: Hoxha 37′, Zapata 68′, Kvržić 74′ (Slaven Belupo); Šimunović 30′, Mitrović 70′, Stojanovski 72′, Kalik 74′ (Gorica)

Crveni karton: (Slaven Belupo); (Hajduk)