Slaven Belupo poražen u Zagrebu od Dinama

17.02.2019.


Nogometaši Slaven Belupa u 21. kolu Hrvatski Telekom Prve lige upisali su poraz na gostovanju kod Dinama. Zagrepčani su slavili rezultatom 3:0.

Trener Ivica Sertić napravio je nekoliko izmjena u odnosu na susret protiv Gorice prošlog vikenda pa su u prvom sastavu zaigrali Iharoš, Međimorec, Plantak i Jelić umjesto Karamarka, Nowaka, Bačelić Grgića i Krstanovića.

Prvi u utakmici zaprijetio je Majer u 18. minuti iz slobodnog udarca, ali je poslao loptu iznad grede. Uzvratio je Slaven preko Međimorca četiri minute kasnije, ali je rezultat ostao isti. Do kraja prvih 45 minuta igralo se tvrdo na sredini terena, a svaka je momčad imala po jednu priliku. Za Dinamo je zaprijetio Lešković, a za našu momčad Bogojević.

U 65. minuti Filipović je upisao veliku obranu. Andrić je bio oči u oči s našim vratarem koji vrhunskom reakcijom spašava gol Slaven Belupa. Minutu kasnije Dinamo je pogotkom Hajrovića koji je bio precizan udarcem s 20-ak metara. U 77. minuti Dinamo je poveo s 2:0. Strijelac je udarcem iz daljine bio Oršić. Deset minuta kasnije Musa je poentirao za 3:0.

17. veljače 2018. – 21. kolo Hrvatski telekom Prve lige
Zagreb, Maksimir

GNK Dinamo – NK Slaven Belupo 3:0 (0:0)

GNK DINAMO: Zagorac – Moharrami, Lešković, Perić, Rrahmani (od 68. Šitum) – Majer, Šunjić, Moro – Hajrović (od 80. Musa), Andrić, Atiemwen (od 68. Oršić). Trener: Nenad Bjelica.

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Iharoš, Međimorec, Šarlija, Goda – Plantak, Vidović (od 49. Bačelić Grgić), Čanađija –Bogojević (od 78. Delić), Jelić (od 56. Krstanović), Menalo. Trener: Ivica Sertić.

Suci: Andrej Burilo (Osijek), Tomislav Petrović (Valpovo), Tomislav Keglević (Našice)

Četvrti sudac: Josip Lučić (Vinkovci)

Delegat: Tomislav Gjajić (Kutjevo)

Kontrolor: Branko Bajić (Split)

Strijelci: 1:0 Hajrović 67′, 2:0 Oršić 78′, 3:0 Musa 89′

Žuti karton: (Dinamo); Goda 18′, Šarlija 40′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: –