Slaven Belupo poražen u Splitu

18.03.2023.


Slaven Belupo je u 26. kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige poražen u Splitu. Bolji je bio Hajduk s minimalnih 1:0.

Trener Zoran Zekić u današnjoj utakmici nije mogao računati na kartoniranog Boseca, dok su susret zbog ozljeda propustili Kocijan, Žuljević i Perošević. U odnosu na susret s Lokomotivom, od prve minute su krenuli Martinaga, Hlevnjak i Manaj.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli golove, iako je bilo prilika na obje strane. Marina s jedne i Krovinović s druge strane prijetili su udarcima iz daljine, dok su Ferro i Mlakar bili neprecizni glavama. Hajduk je imao više loptu u nogama, no najopasnija šansa bila je Martinagin udarac iskosa s lijeve strane u 27. minuti koji je prošao tik pokraj vratnice.

Nastavak susreta donio nam je sličan scenarij kao i prvo poluvrijeme, a našoj momčadi nedostajalo je koncentracije u pojedinim trenucima da izgledne situacije pretvore i u prilike za pogodak. Livaja je u 50. pucao tik pokraj vratnice sa 16 metara i to je bila jedina prilika domaćina sve do 72. minute kada je poveo. Naša je obrana nakon jednog centaršuta izbila loptu, ali direktno Mikanoviću koji iz prve puca s 20-ak metara i pogađa za 1:0. Ispostavilo se na kraju da je to bio i konačan rezultat utakmice.

Slijedi reprezentativna stanka nakon koje će Slaven Belupo imati tri utakmice u nizu u Koprivnici. U prvenstvu protiv Istre 1961 i Varaždina te protiv Hajduka u Kupu.

18.3.2023. – 26. kolo SuperSport HNL

Poljud, Split

HNK Hajduk – NK Slaven Belupo 1:0 (0:0)

HNK HAJDUK: Lučić – Mikanović, Ferro, Vušković, Melnjak – Krovinović, Grgić – Pukštas, Benrahou (od 85. Anello), Mlakar (od 70. Kalinić) – Livaja. Trener: Ivan Leko.

NK SLAVEN BELUPO: Čović – Hlevnjak (od 85. Mioč), Tepšić, Božić, Soldo, Martinaga – Crnac (od 71. Mihalić), Mudražija (od 71. Krstanović), Marina, Talys (od 46. Jambor) – Manaj (od 46. Hoxha) Trener: Zoran Zekić.

Suci: Dario Bel, Goran Pataki, Kristijan Novosel i Mato Erceg.

VAR: Mario Zebec, AVAR: Bojan Zobenica

Strijelci: 1:0 Mikanović 72′

Žuti karton: Vušković 48′, Grgić 64′ (Hajduk); Jambor 63′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Hajduk); (Slaven Belupo)