Slaven Belupo poražen u Osijeku

02.02.2021.


Nogometaši Slaven Belupa u 19. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige upisali poraz u Osijeku. Domaćin je slavio s uvjerljivih 3:0.

Trener Tomislav Stipić u današnjoj se utakmici odlučio za dvije promjene u prvom sastavu u odnosu na pobjedu protiv Varaždina. Na poziciji zadnjeg veznog umjesto Mlinara od prve je minute krenuo Bačelić Grgić koji se vratio u konkurenciju nakon odrađene suspenzije zbog tri žuta kartona, dok se Goda ozlijedio na zagrijavanju pa je na njegovu poziciju ušao Bosec.

Utakmica je krenula po gustoj magli, a u prvih 20 minuta vidjeli smo dvije situacije pred golom Osijeka. Pokušavali su Krstanović nogom i Prce glavom, ali nisu bili dovoljno precizni. Odgovorio je domaćin preko Bohara, no rezultat se nije mijenjao. U 36. minuti Krstanović je bio u izvrsnoj prilici, ali je Ivušić odličnom reakcijom spasio svoja vrata. Osijek je poveo u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kada je Brlek jednu povratnu loptu poslao u mrežu s 20-ak metara za 1:0.

Domaćin je u 52. minuti poveo s 2:0. Strijelac pogotka bio je Mihael Žaper. Samo tri minute kasnije Bohar je povisio na 3:0. Pokazalo se kasnije da je to bio i konačan rezultat utakmice.

U idućem će kolu naša momčad u Koprivnici dočekati Goricu. Utakmica će se igrati u ponedjeljak s početkom u 18 sati.

2. veljače 2021. – 19. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Osijek, Gradski vrt

NK Osijek – NK Slaven Belupo 3:0 (1:0)

NK OSIJEK: Ivušić – Miloš, Škorić, Guti, Lončar – Žaper (od 74. Vuković), Brlek, Kleinheisler (od 90. Beljo) – Bočkaj (od 90. Višković), Erceg (od 82. Jugović), Bohar (od 90. Mekić). Trener: Nenad Bjelica.

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Božić, Paracki, Prce – Bogojević, Lulić (od 74. van Bruggen), Bačelić Grgić (od 74. Liklin), Glavčić (od 60. Mlinar), Bosec – Krstanović (od 60. Etoundi), Knoll (od 60. Iličić). Trener: Tomislav Stipić.

Suci: Dario Kulušić (Šibenik), Goran Perica (Šibenik), Alen Jakšić (Solin), Tomislav Bionda (Zaprešić)

VAR: Ivan Bebek (Rijeka), AVAR: Igor Krmar (Zagreb)

Delegat: Davor Ivić (Sisak)

Kontrolor: Šime Bugarija (Bibinje)

Strijelci: 1:0 Brlek 45′, 2:0 Žaper 52′, 3:0 Bohar 55′

Žuti karton: Erceg 24′ (Osijek); Bačelić Grgić 38′, Prce 44′, Paracki 74′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Osijek); (Slaven Belupo)