Slaven Belupo poražen u Kapošvaru

28.06.2019.


Nogometaši Slaven Belupa večeras su u mađarskom Kapošvaru protiv istoimenog domaćina odigrali prvu prijateljsku utakmicu u sklopu aktualnih priprema za novu sezonu Prve HNL. Iako su Slavenaši imali više od igre i bili bolji na terenu izgubili su rezultatom 2:1, a jedini pogodak za našu momčad postigao je Bogojević.

Trener Ivica Sertić pružio je priliku svim igračima koje je poveo na put u Mađarsku. Susret su zbog predostrožnosti propustili Bačelić Grgić i Zirdum.

Poveo je domaćin u 7. minuti kada je precizan s ‘bijele točke’ bio Nagy. Nakon uvodnih 15 minuta momčad Slavena preuzela je konce igre u svoje noge što joj se isplatilo u 31. minuti. Snažno je pucao Ejupi glavom, golman kratko odbio loptu, a Bogojević iz blizine pogodio mrežu za 1:1. U nastavku susreta oba trenera poslala su novih 11 igrača na teren. Bolji su bili Slavenaši u polju, ali nisu uspjeli postići pogodak iz nekoliko dobrih situacija. Iskoristio je to Szabo u 85. minuti kada je bio najviši u skoku i glavom postavio konačnih 2:1.

Našim nogometašima slijede dva slobodna dana, a u ponedjeljak će se zaputiti u Sloveniju na dvotjedne pripreme.

Kaposvar, Mađarska – prijateljska utakmica

FC Kaposvari – NK Slaven Belupo 2:1 (1:1)

FC Kaposvari: Pogacsics – Vachtler, Ur, Hegedus, Hadaro – Szakaly, T. Nagy – K. Nagy, Biro, R. Nagy – Martin. Drugo pol: Slakta, Godzsajev, Artur, Szabo, Rajczi, Beliczky, Borbely, Toth, Orsos, Andrej, Lakatos.. Trener: .

Slaven Belupo: Filipović – Iharoš, Nowak, Međimorec, Goda – Jajalo, Plantak, Čanađija – Bogojević, Ejupi, Delić. Drugo pol.: Marković – Karamarko, Hlevnjak, Čalušić, Martinaga – Brković, Mladen, Hairlahović – Dolček, Lima, Puclin. Trener: Ivica Sertić

Strijelci: 1:0 R. Nagy 7′, 1:1 Bogojević 31′, 2:1 Szabo 85′